Petra Janů patří mezi naše nejoblíbenější stálice hudebního nebe. Jejím fanouškům, pamětníkům, určitě vyvstane na mysli její dlouhohrající deska Motorest, jejíž přebal byl výtvarně pojednán v čistě rockerském duchu a Petře to tam opravdu sluší. Album vyšlo v roce 1977, zhruba po pěti letech, kdy

Petra zářila na prknech divadla Semafor. Je narozená ve znamení Štíra a zrozenci tohoto znamení bývají velmi cílevědomí a houževnatí. U Petry to platí dvojnásobně - v profesním uměleckém životě dosáhla mnoha úspěchů. Televizní diváci si určitě vzpomenou, že si zahrála po boku Dagmar Veškrnové ve filmu Můj hříšný muž. Sympatické drobné tmavovlásce léta na charismatu neubírají a zraje jako víno.

V anketě Zlatý slavík skončila v roce 1978 na druhém místě. Zlatou slavicí se stala v roce 1987 a v 90. letech minulého století se objevila v několika muzikálech. V roce 2012 oslavila své životní jubileum beznadějně vyprodaným turné po České republice, které zakončila megakoncertem v pražské Lucerně. Na podzim roku 2014 odstartovala mimořádně úspěšná série koncertů, na kterých Petra vystupovala na jednom pódiu s Věrou Špinarovou.

Od roku 2015 vystupuje s novou doprovodnou skupinou Amsterdam.

Otázka pro kartářku Nadine zní: Petra Janů má ráda slunce a teplo. Která země by pro ni byla ideálním místem pro relax a odpočinek?

Odpověď: „Paní Petra je si podle karet schopna užívat všude, kde je nejen teplo, ale hlavně klid. Takže určitě si odpočine v klasických jižních destinacích, ale i v těch exotických. Karty dokonce ukazují, že jí nejsou cizí ani země, které jsou nejen teplé, ale i duchovně založené - například Indie.“

(r)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454339
DnesDnes373
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2246
Tento měsícTento měsíc5285

Partnerské weby

apartman banner