Ruku na srdce. Pamatujete si nějakou roli, ve které jeden z našich nejpopulárnějších herců. Jaromír Hanzlík hraje padoucha? Naopak, od svých hereckých začátků byl obdařován režiséry postavami veskrze kladnými a sympatickými. Není divu, Jaromír Hanzlík je sympaťákem i v civilním životě. Navíc typem, který stárne

do krásy a v sedmdesáti letech je charismatickým mužem.

Pokud bychom se vás zeptali, ve které roli vás vzal za srdce úplně nejvíce, určitě si vzpomenete na Honzu v Létu s kovbojem a Peška v Noci na Karlštejně. Úžasný byl také v seriálu Taková normální rodinka (Zdeněk). Nezapomenutelný byl jako ukřičený strýc Pepin v Postřižinách. S hereckou partnerkou Danielou Kolářovou tvořili divácky velmi oblíbenou dvojici.

Jaromír Hanzlík hrál dětské role v TV inscenacích a zaujal již v představeních divadelního kroužku proslulého gymnázia v Hellichově ulici. V roce 1966 se bez oficiálního studia herectví stal členem souboru Divadla na Vinohradech, kde vytvořil řadu významných rolí. V 70. letech minulého století patřil k nejpopulárnějším hercům mladší generace. Po roce 1989 omezil svoji uměleckou činnost (je bez trvalého divadelního angažmá). Mimo občasné filmové a TV role se věnuje i podnikatelským aktivitám. V roce 1997 začal moderovat cyklus TV programů o českých filmových hercích s názvem Úsměvy.

Otázka pro věštce, psychotronika a spisovatele Stanley Bradleyho zní: Oblíbený a vynikající herec a čerstvý sedmdesátník Jaromír Hanzlík vždy toužil po roli „záporáka“. Splní se mu jeho sen?

Odpověď: „Pan Hanzlík se může těšit, podle mé křišťálové koule vysněnou roli dostane, a dokonce by to mohlo být už letos.“

(r)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454342
DnesDnes376
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2249
Tento měsícTento měsíc5288

Partnerské weby

apartman banner