Ve své profesi kaskadéra je Petr Jákl ml. opravdovou, světově uznávanou, „jedničkou“. Ale občas si zahraje i vedlejší role v českých filmech, například Jak ukrást Dagmaru, Krysař a Bathory. V současné době se jako producent podílí na vzniku nového filmu o jedné z největších postav našich národních dějin – Jana Žižky. Ke

spolupráci byl přizván i americký producent Cassian Elwes, který soudí, že příběh o slavném vojevůdci bude srozumitelný pro celý svět a také velmi současný. Objeví se tedy ve filmu o husitském vůdci také hollywoodští herci?

Jak se Petr Jákl vyjádřil v jednom rozhovoru, Češi prý obecně mají nižší národní sebevědomí, a to je zapotřebí zvednout. Soudí, že potřebujeme být hrdí na sebe a svoji historii, protože prý máme na co. „Myslím si, že film o Žižkovi je jednou z těch věcí, které mohou člověka v tom národním cítění posunout dál. A ne hledat chyby, které byly,“ zdůrazňuje.

Jak moc se bude tedy lišit nová verze filmového zpracování osudů chrabrého vojevůdce od té, kterou natočil Otakar Vávra, posoudíme, až se film dostane do kin.

Otázka pro kartářku Nadine zní: Producent, kaskadér a příležitostný herec Petr Jákl chce letos natočit velkofilm o Janu Žižkovi. Stane se film hitem?

Odpověď: „Film zájem zaznamená, lidé ho ale postupně ztratí. Dílo doprovází nedobrá energie, nejspíše právě díky ději jako takovému. Karty dokonce později vidí problémy týkající se autorských práv.“

(r)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452827
DnesDnes143
VčeraVčera591
Tento týdenTento týden734
Tento měsícTento měsíc3773

Partnerské weby

apartman banner