Berkana, Beorc (bříza, regenerace, nové začátky)

Tažená runa naznačuje, že jakési problémy končí, případné potíže by se měly zmírnit. Během těchto sedmi dní se pravděpodobně zrodí cosi nového. A nemusí jít jen o nápad nebo projekt, ale také o zrození nového života, tedy početí či narození dítěte. Obecně

runa poukazuje na skutečnost, že by vám neměly chybět elán ani vitalita. Využijte toho a upevňujte své pozice v zaměstnání, nebo se chopte nových příležitostí, jež se naskytnou. Nezapomínejte však také myslet na své zdraví. V souvislosti s láskou vás runa nabádá, abyste dávali partnerovi najevo své city a pokusili se váš vztah pozitivně rozvíjet. Jste-li momentálně sami, tedy se nebojte projevit sympatie či náklonnost tomu, kdo vás zaujme.

K atributům runy Berkana patří úrodnost, mateřství, ženství a rodný dům. Runa je spjata s břízou, posvátným stromem, který hrál důležitou roli při jarních rituálech plodnosti. Bříza je znakem obnovy, očisty i léčení, není tedy divu, že se z březového proutí odedávna vyráběly metly a košťata. Rituální očištění těla a duše pomocí březových větviček probouzí přirozené síly člověka, pomáhá mu v rozvoji, vede ho k uzdravení a lásce k životu. K runě se dále pojí číslo 18, hláska B, léčivá rostlina kontryhel, živel vzduch, barvy žlutá a tmavě zelená, drahokam měsíční kámen, pták labuť a zvíře medvěd. Do sféry jejího vlivu jsou z hlediska léčitelství řazena ňadra, využívá se na pomoc při potížích s plodností a menstruačním cyklem.

V magii je součástí rituálů na podporu plodnosti, zrození nových plánů.

Kouzlo runy BERKANA
Můžete ho vyzkoušet o pátečních nocích při dorůstajícím Měsíci a pouze za podmínky, že je luna vidět na obloze. Uřízněte si větvičku břízy (napřed ale požádejte strom o svolení a vysvětlete mu, k čemu ji potřebujete). Do kůry proutku vyryjte runový znak Berkana a namočte ho do medoviny. Poté proutek vezměte do levé ruky a pozvedněte ho nad hlavu. Postavte se k severu a vyslovte hlásku B (vydechněte ji, jako byste se pokoušeli sfouknout svíčku), pak pokropte prostor před sebou medovinou. Postupně se otáčejte po směru hodinových ručiček i k východu, jihu a západu a postup zopakujte. Chcete-li si do života přivolat lásku, intenzivně přitom myslete na milovanou osobu, snažte se vybavit si její podobu do nejmenších detailů. Ženy, které touží po miminku, si představí, jak plod roste v jejich lůně, jak se zdravě vyvíjí a spolu s ním roste i jejich bříško. Po ukončení magického rituálu je třeba větvičku zahrabat pod strom, z něhož byla uříznuta.
Lucia di Moriani

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476273
DnesDnes213
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden2614
Tento měsícTento měsíc7903

Partnerské weby

apartman banner