Komicky působící chlapík, který doplňuje populární dvojici Šimka a Sobotu. Ti dva si z něho střílejí, on vztekle cení zuby a přihlazuje si již poněkud holé temeno. Tak vnímali v 70. letech minulého století diváci Petra Nárožného, který se „dal“ na herectví již v

poněkud pozdějším věku. Ve filmu Jáchyme hoď ho do stroje vytvořil nezapomenutelnou postavičku cholerického automobilového závodníka, která kyne ze stupně vítězů jen hrstce unavených funkcionářů. Oblíbený herec však takto zaškatulkovaný dlouho nezůstal. Například v roli pedantského otce rodiny z filmu Ten svetr si nesvlíkej dokázal, že jeho herecký rejstřík je daleko bohatší. Vyprávění o Machu a Šebestové z populárního večerníčkového seriálu si bez hlasu Petra Nárožného také neumíme představit.

A přitom chybělo málo a Petr Nárožný by se uplatnil jako stavební inženýr. Práce ho však příliš nenaplňovala, a tak to zkusil jako moderátor koncertů skupiny Rangers. Odtud byl pak už jen krůček k angažmá v divadle Semafor. Samozřejmě, že ne všechny komedie, ve kterých si zahrál, byly nadprůměrně úspěšné. Ale Petr Nárožný se nikdy divákům nepodbízel pitvořením nebo karikováním postav. Je to veliký profesionál, který s přehledem zvládá i žánr sitkomu. Nezapomenutelná byla totiž jeho role výčepního v seriálu Hospoda.

Otázka pro věštce, psychotronika a spisovatele Stanley Bradleyho zní: Herec Petr Nárožný je velký milovník historie. Dočkáme se od něj nějaké odborné knihy?

Odpověď: „Letošní rok je pro pana Nárožného plný inspirace a možností. Tento i příští rok budou přát všemu, do čeho se pustí. Podle mě je stále v plné síle a má na to, aby zrealizoval své sny. Dva roky bude trvat toto mimořádně šťastné a tvůrčí období. Cítím, že pan Nárožný má v plánu napsat dvě knihy, přitom jednu by mohl mít v hlavě či rozepsanou už nyní. Jen si nejsem jist, zda to bude odborná kniha o historii. Kniha o historii jeho života by mohla být zajímavější, a nejen pro jeho obdivovatele.“

(r)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476305
DnesDnes245
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden2646
Tento měsícTento měsíc7935

Partnerské weby

apartman banner