Runa Pertho (Perth, Perdo)

Jak naznačuje tažená runa, tento týden nemusí být pro mnohé z vás úplně jednoduchý. Především na vás a vaší volbě, na vašem přístupu bude záležet, jak co dopadne. A věřte, že může dojít i na nečekané

zvraty, které by však v konečném důsledku měly mít pozitivní dopad. Měly by být pro vás přínosem, ačkoli to tak na první pohled vypadat nemusí. Přistupujte tedy k případným změnám pozitivně naladěni, smiřte se s nimi. Rozhodně se nestavte do opozice, nesnažte se proti nim bojovat. Runa nevylučuje ani náhlé a v podstatě bezpracné obohacení (výhru či dědictví), nález či návrat čehosi, co jste již považovali za ztracené (a zdaleka nemusí jít pouze o věc, ale třeba i o zdraví). V souvislosti s láskou vás Pertho vybízí, abyste se v těchto dnech více snažili, jste-li v partnerském svazku, sdílet společné aktivity, zážitky. Máte možnost prohloubit vzájemné porozumění. A jste-li sami, určitě neseďte doma. Domluvte si setkání s přáteli a příbuznými, věřte, že osud je vám nakloněn a můžete potkat novou lásku.

Runa Pertho je „osudovou runou“. V nordickém výkladu symbolizuje tři sudičky ztělesňující minulost, přítomnost a budoucnost. Poukazuje na osud a předurčení, vyjadřuje zákon příčiny a následku. Tato runa se pojí k číslu 14 a hlásce P, patří k ní stromy osika, buk či jilm, rostlina oměj, pták volavka, živly země a vzduch, kámen akvamarín. Jejími atributy jsou vrhací pohárek na hrací kostky, osud, hra - zábava, kouzlo, ženská plodnost, intuice. V kontextu se zdravím ovlivňuje prsa a ženské pohlavní orgány, pomáhá ženám při porodu – má zajistit hladký průběh. V rituální magii pomáhá člověku ovlivnit osud, objevit a aktivovat skryté vnitřní síly, najít pravdivé odpovědi na důležité otázky.
Kouzlo runy Pertho
Dělá se pouze ve dnech tradičních svátků (Vánoce, Velikonoce), má zajistit příznivý osud a ochranu před potížemi. Potřebujete k němu zázvorový kořen, který připomíná lidskou postavu (kořen si pro tyto účely ale můžete upravit i seříznutím). Na pomyslné bříško figurky pak nehtem vyryjte znak runy Pertho. Figurku ovažte kolem jejího břicha, ruky a nohy žlutou stuhou. Při vázání stuhy vždy polibte uzel a požádejte o štěstí tímto zaříkadlem: „Ochraňuj mě před potížemi a posiluj můj příznivý osud.“ Uzel je jako rituální smlouva, polibek ji pečetí. Potom vložte zázvorovou figurku do dřevěné bedýnky a tu uložte na suchém místě.

Lucia di Moriani

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473954
DnesDnes295
VčeraVčera548
Tento týdenTento týden295
Tento měsícTento měsíc5584

Partnerské weby

apartman banner