Inguz - Ing (bůh, dokončení)

Tažená runa vás vybízí, abyste se během tohoto týdne snažili ve svém nitru nastolit klid. Dokončujte dříve započatou práci, vaše snahy a úsilí budou odměněny. Energie ani elán by vám chybět neměly, vyvarujte se

však unáhlených rozhodnutí, své možnosti hodnoťte střízlivýma očima. Čas přeje i spřádání nových plánů a projektů, budou mít pevné a reálné základy. Podnikáte-li, zkuste promyslet, jak můžete své aktivity rozšířit, do čeho lze výhodně investovat. Případné potíže v zaměstnání by měly být pouze přechodnou záležitostí, věřte, že se před vámi otevírá etapa pozitivního vývoje. V souvislosti s láskou naznačuje, že pokud si sami cosi neblokujete, budete prožívat dny naplněné štěstím. Pokud jste snad řešili nějaké neshody ve vztazích, pak by mělo dojít k nápravě, zlepšení situace. Chcete-li se seznámit, hledáte-li partnera, pak o sebe nyní více dbejte a pečujte. Kohosi v okolí okouzlíte, můžete potkat spřízněnou duši.

K runě Inguz se pojí představa boha úrody Inga, který svým dotykem oplodňuje celou krajinu. Prameny ji dále zmiňují v souvislosti s ochranou rodinného krbu, domova. Všeobecně symbolizuje mužskou plodnost, bohatství, dozrávání, trpělivost. K runě se pojí číslo 22, nosová hláska N, strom jabloň, léčivá rostlina hořec, živly země a oheň, kámen jantar, zvíře kanec, pták kukačka, nástroj přilba, barvy oranžová a žlutá. Co se zdraví týká, lze ji využít při potížích s plodností a poruchách mužských pohlavních orgánů. V magii je součástí rituálů k zajištění plodnosti, povzbuzení kreativity, k úspěšnému dokončení rozdělané práce.

Kouzlo runy INGUZ
Zatoužíte-li po plodné síle boha Inga, měli byste po dobu jednoho měsíce praktikovat speciální cvičení. Napřed si ale musíte vyrobit runový amulet. Na kamínek nakreslete za přibývajícího Měsíce znak runy Inguz červenou barvou, případně tento znak vyryjte do dřeva. Talisman pak noste zavěšený na koženém řemínku na krku.
Cvičení: Hned po probuzení si nechte hlavou proběhnout úkoly a situace, jež máte před sebou, včetně volnočasových aktivit. Pak vstaňte a zavěste si talisman na krk. Postavte se čelem k oknu, zvedněte ruce nad hlavu a soustřeďte se. Představte si, že do svého života přivoláváte boha Inga. Můžete přitom pocítit teplo na hrudi v okolí amuletu. Vizualizujte si, jak se blahodárná energie rozlévá vaším tělem. Jakmile budete mít pocit propojení s bohem plodnosti, opět si představte situace a úkoly, které vás čekají, ale vnímejte je tak, jak si přejete, aby proběhly (a to zvláště tehdy, jsou-li nějakým způsobem problematické). V duchu prožijte radost z úspěchu a vše zakončete prudkým nádechem a výdechem, při němž vyslovíte nosovou hlásku N. Runa podpoří vaše záměry a podrží vás v nejtěžších situacích.

Lucia di Moriani

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452842
DnesDnes158
VčeraVčera591
Tento týdenTento týden749
Tento měsícTento měsíc3788

Partnerské weby

apartman banner