Thurisaz, Thorn (trní, ochrana) - obrácená

Runa tažená v obrácené pozici obecně naznačuje, že opatrnost je na místě. Jakési situace a záležitosti neproběhnou v těchto dnech tak hladce. Nebudou se vyvíjet tak rychle, jak jste možná

původně očekávali, ani směrem, který je pro vás příznivý. Kromě vnějších okolností na tom bude mít podíl i fakt, že vaše rozhodnost nebude tak pevná, mohou vás ochromovat jakési vnitřní bloky. V souvislosti s prací a kariérou vás runa varuje. Rozhodně netlačte na pilu, jak se říká, přílišný spěch a lehkomyslnost vás mohou dostat do problémů. Pokud přehlédnete varovné signály, musíte počítat s nepříjemnými změnami. Snažte se včas zjednat nápravu, eliminovat „ztráty“. V souvislosti s láskou runa naznačuje, že se případný nesoulad v partnerském vztahu může zvrtnout ve vážnou krizi. Dojít k pochopení a vzájemné domluvě bude těžké, pokusy o smír mohou zhatit další hádky a spory. Situaci nelze brát na lehkou váhu, existuje reálné riziko rozchodu, krachu vztahu.

Thurisaz je jednou z nejmocnějších run, představuje hrom a blesk, současně symbolizuje moc a sílu, je znakem nutnosti bojovat, překonávat překážky. Anglosaský význam runy je „trn“. Porost trnových keřů odpradávna sloužil jako přirozené ohrazení posvátných kultovních míst, keře chránily určité prostory před zvířaty i lidmi, zlými duchy či démony. Však také tvar runy sloužil kdysi Vikingům jako vzor pro utváření bojových šiků, v klínových formacích pronikali do linií nepřátel. K runě se pojí planeta Mars, rostlina netřesk, strom/keř trnka, barvy jasně červená a fialová, živly oheň a voda, číslo tři, hláska - TH (vyslovovaná jako v angličtině, tedy D), den čtvrtek, živočich had, kámen safír, nástroj nůž. Co se zdraví týká, pod působnost runy Thurisaz spadají srdce a jeho nemoci. V magii je součástí rituálů na ochranu proti nepřátelským silám a nepříznivými vlivy (v lásce, práci i ve sféře zdraví), k překonání strachu.

Kouzlo runy Thurisaz
Cítíte-li se ohroženi, vytvořte si za jasné úplňkové noci amulet se symbolem této runy. Vyberte si k tomu kamínek ve tvaru trnu, na který namalujete červenou barvou znak runy Thurisaz. Hotový amulet připevněte na kožený řemínek a noste na krku. Místo kamínku můžete použít třeba rostlinný trn, který uschováte v pouzdře, jež si zavěsíte na krk. Amulet vám dodá sebejistotu, až ji budete nejvíce potřebovat, má moc aktivovat a zkoncentrovat vaše síly proti agresivní energii případného protivníka. Bude vás chránit až do dalšího úplňku, kdy byste mu měli poděkovat a hodit ho do vody nebo do ohně. Pak si opět za svitu Luny můžete vyrobit nový amulet.

Lucia di Moriani

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452842
DnesDnes158
VčeraVčera591
Tento týdenTento týden749
Tento měsícTento měsíc3788

Partnerské weby

apartman banner