Elhaz, Algiz (ochrana) – obrácená

V těchto dnech můžete být v mnoha ohledech zranitelnější. Tažená runa vám jednoznačně doporučuje, abyste chránili sebe, své soukromí nebo své blízké, neboť přirozený běh a řád věcí je narušen. Tedy i v rámci zaměstnání zaberte, buďte

pečlivější, co se přípravy týká. Mnohé záležitosti se mohou komplikovat, nějaká jednání nejspíš nedopadnou podle vašich představ, což může rozhodit vaši rovnováhu. Přesto se snažte důsledně plnit své povinnosti a nenechte se zatáhnout do zbytečných sporů či snad intrik nebo pomluv. To by totiž mohlo vést ke ztrátě kreditu, ba dokonce i postavení, které máte. Do nesnází vás může dostat i vlastní ego, případná neochota vyslechnout nápady a rady okolí. Při manuální práci nebo přesunech z místa na místo v žádném případě nespěchejte, riziko nehod, úrazů, je vysoké. V souvislosti s láskou runa rovněž varuje. Jestliže jste včas neřešili signály nespokojenosti, vaše partnerské soužití je ohroženo, ve vzduchu visí nevěra.

Název runy Elhaz - Algiz souvisí s gótským výrazem alhs - chrám a staroanglickým ealgian - chránit. Jiný zdroj nachází souvislost s anglickým výrazem pro losa - elk, o němž se zmínil Julius Caesar jako o zvířeti, které spí ve stoje opřené o strom, aby mohlo rychleji uniknout případnému nebezpečí. K runě se pojí hláska Z (vyslovuje se ale trochu jinak, je to něco mezi Z a R), barvy zelená, bílá a stříbrná, kámen ametyst, živly země a vzduch, stromy lípa a tis, rostliny ostřice a andělika lékařská, číslo 15, nástroj troubící roh, zvíře los. Pokud jde o zdraví, podléhají jí hlava a mozek, kdysi se používala na ochranu před šílenstvím. V magii jde o nejvšestrannější symbol celkové ochrany. Jako amulet posiluje vůli člověka, chrání ho, vnáší do jeho života optimismus, klid a mír.
Kouzlo runy Elhaz
Každé ráno, když vstanete z postele, si zkuste zacvičit pozici této runy. Jak? Vzpažte ruce směrem nahoru, takže svým tělem vytvoříte podobu symbolu runy. Dlaně semkněte do tvaru mističek a obraťte je směrem k obloze. Paty dejte k sobě a špičky od sebe, ale váš postoj by měl být uvolněný, nenásilný. Pak se třikrát zhluboka nadechněte a vydechněte. Při každém dalším výdechu vyslovujte hlásku runy. Cvičte pomalu, klidně, dokud je vám to příjemné. Měli byste pocítit zvláštní jemné vibrace, kmitání, v celém těle. Někteří ezoterici tvrdí, že moc runy je veliká. Kdo se s ní naučí pracovat, stane se pánem svého osudu. Na konci cvičení je nutné z těla odvést přebytečnou energii. Zůstaňte tedy v základní pozici. Při výdechu ale začněte vyslovovat hlásku runy ve vyšší tónině, pak postupně klesejte k nejhlubšímu tónu, který jste schopni vydat. Přitom se koncentrujte na myšlenky, že všechny přebytečné nebo škodlivé vibrace spojujete s tímto tónem. Procházejí vaším tělem a při nejhlubším tónu odejdou chodidly do země.
Lucia di Moriani

Runy a další věštecké pomůcky můžete zakoupit na: www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452813
DnesDnes129
VčeraVčera591
Tento týdenTento týden720
Tento měsícTento měsíc3759

Partnerské weby

apartman banner