Runa Berkana, Beorc (regenerace, znovuzrození) - obrácená

Runa tažená v obrácené pozici naznačuje, že nějaké vaše očekávání nemusí být naplněno. Rozhodně byste nyní měli dávat větší pozor na své zdraví, myslete na prevenci. Psychika může být oslabena, na zdravotní kondici

se může negativně projevit mimo jiné to, že budete řešit nějaké potíže. Ty mohou být spojené v pracovní sféře s nějakým neúspěchem, případně s novým projektem, se snahou změnit či najít si práci a podobně. Pokud to půjde, nepouštějte se během tohoto týdne do nových aktivit, raději vyčkejte na vhodnější dobu. Problémy navíc zřejmě zasáhnou i váš partnerský vztah a rodinný život. Počítejte s tím, že poroste sklon k žárlivosti, může častěji dojít k nepochopení, zklamání a citovému ochlazení. Hlavním viníkem bude především špatná komunikace. Snažte se přizpůsobit okolnostem, aktivujte svou diplomacii a takt. Runa říká, že je nutné přijmout odpovědnost, ale vyhnout se příliš radikálním krokům a úporné snaze cosi okamžitě vyřešit. Situaci by to jen zhoršilo.

Runa Berkana je spojena s atributy čistota, nové začátky, úrodnost, mateřství, ženství a rodný dům. Z březového proutí se odedávna vyráběly metly, košťata, ženy jimi vymetaly potíže z domovů. Rituální očišta těla a duše pomocí březových větviček probouzí v člověku jeho přirozené síly, napomáhá mu v rozvoji, uzdravení i posílení chuti do života. K runě se pojí číslo 18, hláska B, léčivá rostlina kontryhel, živel vzduch, strom bříza, barvy žlutá a tmavě zelená, zvíře medvěd, pták labuť, drahokam měsíční kámen. Co se zdraví týká, do sféry jejího vlivu jsou řazena ňadra, využívá se na pomoc proti ženským nemocem. V magii je součástí rituálů podporujících plodnost, lásku, zrození nových plánů. V podobě amuletu má funkci ochrannou.

Kouzlo runy BERKANA
Lze ho vyzkoušet pouze o pátečním večeru při dorůstající Luně. Další podmínkou je, že Měsíc musí být na obloze viditelný, bez toho nebude kouzlo účinkovat. Potřebujete březovou větvičku (než ji odříznete, požádejte strom o svolení, vysvětlete mu, nač ji chcete). Do kůry pak vyryjte runový znak Berkana a namočte proutek do medoviny. Uchopte ho do levé ruky a pozvedněte nad hlavu. Postavte se čelem k severu, vyslovte hlásku „B“ (vydechujte ji, jako byste se pokoušeli sfouknout svíčku) a vykropte prostor před sebou medovinou. Postupně se otáčejte po směru hodinových ručiček i k dalším světovým stranám a úkon opakujte. Chcete-li si do života přivolat lásku, intenzivně zároveň myslete na milovanou osobu, snažte se vybavit si její podobu do nejmenších detailů. Ženy, které touží po miminku, si představí, jak plod roste v jejich lůně, jak se zdravě vyvíjí a spolu s ním roste i jejich bříško. Po ukončení rituálu je třeba větvičku zahrabat pod strom, aby se opět spojila se stromem, z něhož vzešla, a s přírodou, která vám pomůže přání vyplnit.

Lucia di Moriani

Runy a další věštecké pomůcky najdete na: www.spiritobchod.cz.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2430832
DnesDnes281
VčeraVčera669
Tento týdenTento týden950
Tento měsícTento měsíc950

Partnerské weby

apartman banner