Každý film režiséra Karla Smyczka je divácký zážitek. Například seriál Bylo nás pět, který byl mnohokrát reprízován, se snad nikdy neomrzí. V této souvislosti můžeme také hovořit o pohádce Lotrando a Zubejda či o filmu Sněženky a machři, ze kterého zlidověla hláška, pomocí

které nabádáme k trpělivosti: „Vydrž, Prťka, vydrž.“

Karel Smyczek se narodil 31. 3. 1950 v Mělníku, ale vyrůstal ve Slaném. Začínal jako dětský herec ve filmech (Táto sežeň štěně, Zpívající pudřenka, Holubice atd.) a hrál i ochotnické divadlo. Proto by bylo logické, kdyby se rozhodl studovat herectví.

Vybral si však FAMU, což bylo (jak se později ukázalo) pro svět české režie velmi přínosné. Karel absolvoval v roce 1975 a o čtyři roky později natočil snímek Housata, který měl obrovský úspěch. Kromě již zmiňovaných Sněženek a machrů natočil v roce 1987 na tehdejší dobu odvážný film s názvem Proč z prostředí agresivních fotbalových fandů. Česká televize v roce 2003 s úspěchem vysílala jeho seriál Místo nahoře (2003) a o dvě leta později Dobrou čtvrť.

Otázka pro věštce, psychotronika a spisovatele Stanley Bradleyho zní: Známý režisér Karel Smyczek má na svém kontě řadu úspěšných filmů a seriálů. Překvapí své fanoušky ještě nějakým trhákem?

Odpověď: „Vzhledem k tomu, že pan Smyczek je mlád, je mu 68 let, bude tvořit dál. V tomto období se nachází v uzavírání určitého cyklu života a od dalších narozenin v roce 2019 začíná nová etapa jeho života. Ta bude trvat nejméně dalších devět let a tak by v jeho režii mohly vzniknout ještě alespoň tři trháky.“

(r)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2552712
DnesDnes351
VčeraVčera666
Tento týdenTento týden3629
Tento měsícTento měsíc2888

Partnerské weby

apartman banner