Jiřina Bohdalová je herečka par excellence, ať již na divadelních prknech, na stříbrném plátně nebo v proslulých scénkách s Vladimírem Dvořákem či Vladimírem Menšíkem. Zlí jazykové tvrdí, že s ní není jednoduché například natáčení. Své by o tom

mohli vyprávět mladí a nezkušení herci. Ne, že by Jiřina neměla pochopení pro jejich začátečnické chyby, ale fakt, že třeba neovládají text, ji prý dokáže rozpálit do běla.

Jiřina Bohdalová vyniká obdivuhodnou pracovitostí. Mezi její nejkrásnější role patří Klára z Domu na nebesích nebo Fany ze stejnojmenného filmu. Pro děti je nezapomenutelná jako pohádková Nesmrtelná teta, pro milovníky humoru v televizní scénce jako „odborná redaktorka doktorka Zorka Horká“. Okouzlovala i jako koketní Lotty v seriálu F. L. Věk. Český film by zkrátka bez „Bohdalky“ nebyl tím, čím je, o divadle nemluvě.

I když osobní život Jiřiny Bohdalové nebyl vždy cestou zasypanou růžemi, obdivovali jsme, a ještě dnes obdivujeme, její optimismus, svěžest a elán, s nimiž se pouští do ztvárňování dalších rolí.

Otázka pro věštce, psychotronika a spisovatele Stanley Bradleyho zní: Populární herečka Jiřina Bohdalová stále vystupuje v divadle. Neměla by vzhledem ke svému věku, bude jí 87 let, už přece jen více odpočítat? Neohrožuje své zdraví?

Odpověď: „Paní Bohdalová je nesmrtelná, to každý ví. Nejenom moje teorie je, že pokud pracujeme (a „sexujeme“), tak žijeme. Smysl života je práce a seberealizace, a ta paní Bohdalové nechybí. A pokud ji má, bude žít naplno. Až přijde o práci a tím o seberealizaci (= smysl života), nebude. Ale pokud „makáme“, nemáme nad takovými záležitostmi čas přemýšlet. A protože všechno je v hlavě, přeji všem, aby měli tolik zajímavé práce, jako má paní Bohdalová, až do smrti. Ta je podle mé teorie v dnešní době „nastavena“ na 100 let života.“

(r)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698764
DnesDnes92
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2282
Tento měsícTento měsíc13598

Partnerské weby

apartman banner