Pomoc amuletů

Mám dva amulety - Tiscal a Draka. Nosím o ba a když je nemohu mít na krku, mám je alespoň pověšené tak, bych na ně viděla. Mám je už dlouho a změnily mi život. Dříve se na mě lepili špatní lidé, měla jsem pocit, že mám snad znamení na čele a tahle individua přitahuji. Co jsem začala nosit ty amulety, jsem silnější a vyrovnaná, potíže ustaly. Je mi 65 let a řídím se radami Spiritu. Neberu léky, piji bylinkové čaje a užívám česnek, podle receptu z týdeníku.
Hana Š., Český Krumlov

Živé sny

Asi před rokem se mi zdál velmi živý sen, dodnes na něj často myslím. Mé tělo leželo neživé v hrobě, jen tak, na zemi bez rakve. Shora jsem se na sebe dívala do toho hrobu, divila jsem se, proč nejsem v rakvi. Sledovala jsem, jak se lidé postupně scházejí v černém oblečení na hřbitově, ale bylo mi krásně - lehko. Pozemský život už mě vůbec nezajímal, vznášela jsem se pryč, daleko od toho všeho. Netuším, co ten sen měl znamenat. Ale myslím si, že co nestihneme za života, někdy můžeme napravit ještě i po smrti svých blízkých. Za života svého otce i po jeho smrti jsem stále cítila velkou křivdu. Nespravedlivě se zachoval ke mně i matce. Tížilo mě to až do doby, kdy jsem se začala zajímat o reiki, duchovno atd. Pochopila jsem, že otci musím odpustit, aby bylo odpuštěno i mně. Nemáme právo soudit rodiče. Prosila jsem v duchu otce opakovaně za odpuštění, až se mi jednou ve snu zjevil na překrásném místě. Nemluvil, jen se usmíval. Cítila jsem, že je v něm mnoho lásky. Objali jsme se a bylo to vzájemné odpuštění. Moc se mi ulevilo. Začala jsem řadu věcí vidět a vnímat jinak, v jiném světle.
R. S., Chomutov

Zázračné místo

O prázdninách v roce 1995 jsem poprvé navštívila Kotelský vrch na Českodubsku, u Lázní Kundratice (je kladným protipólem známé Čertovy stěny). V mohutných zdech poutní kaple sv. Anny (dnes už nemá střechu, ta se zřítila, byla dřevěná) jsem se přimlouvala za sousedku z našeho domu, která devět let marně toužila po miminku. A sv. Anna, babička Ježíše, pomohla. Příští jaro již sousedka vozila kočárek. Nedalo mi to a pátrala jsem po historii místa. Ale ani kronikář obce Osečná, jejíž součástí Lázně Kundratice jsou, nemá dobové historické fotografie. Od pamětníků jsem se dozvěděla, že v době před 2. světovou válkou bylo poutní místo v pořádku. Přes Kotelský vrch vedla kdysi také modrá turistická značka, dnes je odkloněna jinudy. Možná někdo ze čtenářů historické snímky místa má a poutní místo díky mým řádkům znovu ožije.
D. B., Mnichovo Hradiště

Tutanchamonova historie

Četla jsem mnoho o Tutanchamonovi, synu Tutanchamona - Babyloňana. Některé články mě pobouřily, jiné rozesmutněly. Achnatonovu rodinu jsem obdivovala, měla ráda. Achnaton s dcerou Nefertiti měli odvahu postavit se dosavadnímu vládci Egypta - Réovi, Ámonovi-Luciferovi (jedná se o tutéž osobu). Lidu dali víru v jediného boha, vládce vesmíru - Átona. Ámonovi kněží mnohokrát usilovali o jejich život. To se jim podařilo až tehdy, když sám Achnaton, třebaže varovaný dcerou Nefertiti před Tutanchamonem-Babyloňanem, přesto jej učinil svým důvěrníkem a manželem své dcery Semarny. Tím podal ruku temnu. Dosavadní ochranná zeď se prolomila. Tutanchamon ho nechal zavraždit a celou El-Amarnu s Átonovým chrámem vypálit. Nefertiti byla uvězněna Tutanchamonem v podzemní kobce, protože ho odmítla - jako muže i jako vládce. I já, kněžka Átonova chrámu, jsem měla zemřít. Dík nečekané pomoci se tak nestalo. Křehkou Nefertiti vysvobodila smrt. Tutachamon pochopil, co udělal, příliš pozdě. Pochopil, že mocný Egypt odsoudil k zániku. Šílený žalem nad smrtí Nefertiti, kterou miloval, dal z kamenných desek odstranit nápisy oslavující Achnatona a nahradil je nápisy, které ho špinily. Dlouho v tom nepokračoval, dostihla ho ruka vraha. Jeho malý synek Tutanchamon byl věrným knězem Ejem vychován v duchu Achnatonova učení. Národ v něm viděl budoucího faraona. Egypt ale opět propadl Réovi-Luciferovi a nezasloužil si vládu čistého služebníka Átonova. Chlapec podlehl dlouholeté nemoci. Pro upřesnění: syn Ámonhotepa byl Achnaton, též zvaný Amenofis, Amenotes, Chuen, Aton (faraoni si během života měnili jména a nejen oni). Manželka Achnatona byla Nofre-Babyloňanka, jejich dcery se jmenovaly Amenema, Nefertiti, Semarna. Amenema se provdala za komořího jménem Smenchkaré (byl zavražděn). Měli dceru Maket Atonu, kterou kněží odstranili, protože se měla stát ženou Tutanchamona mladšího. Semarna, též Maket Atona, Ancheseatona, se provdala na přání matky Nofre za Babyloňana Tutanchamona a měla syna, Tutanchamona mladšího. Po jeho smrti vládl jeho poručník Eje a po něm Haremheb.
Čtenářka Irena N.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698764
DnesDnes92
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2282
Tento měsícTento měsíc13598

Partnerské weby

apartman banner