Pod vládou čísla 9

Nevím, jakou roli v mém životě hraje 9, ale vyskytuje se v něm celkem často. Jako dítě jsem bydlela v domě číslo 36, součet je 9, kamarádka bydlela v domě číslo 54, součet 9. Nyní bydlím v domě s číslem 9. Poznávací číslo našeho auta je 37-71, sou čet 9. Manžel se narodil 30. 5. 1945 - součet dává zase 9. Vloni jsme si pořídili štěně, narodilo se 6. 9. 2010 - součet je opět 9. Ale nabízí se i trochu smutnější pohled na tu zmiňovanou osudovou devítku - dědeček, strýc, babička a nyní i maminka leží v jednom hrobě. Dědeček zemřel v roce 1949, strejda 1959, babička 1979 a nakonec jsme tam pochovali maminku, která zemřela 13. 2. 2001 a součet jejího data úmrtí je 9. Ovšem aby to bylo vyvážené, v roce 2001 se mi narodila 9. 7. vnučka. Také ještě chci napsat zajímavou souhru čísel u data narození mé maminky a její sestry. Maminka se narodila 5. 7., její sestra 3. 7.. Maminka zemřela 13. 2. 2001 a její sestra 11. 2. 1994 - jde mi o souhru čísel data měsíce a dne jejich narození a úmrtí. Kromě toho i součet čísel v datu úmrtí maminčiny sestry je 9. Myslím, že jsem určitě ještě na nějakou tu 9 zapomněla, ale doufám, že to, co jsem vyjmenovala, je pro vás alespoň trochu zajímavé.
Vlasta L., Šumperk

 

Osudová sedmička

Mám neblahou zkušenost s číslem sedm, které je přitom v mnoha publikacích uváděné jako číslo šťastné. Všechny smutné události, které se staly buď mně a nebo blízkým příbuzným, měly vždy v datu číslici sedm. Této souvislosti jsem si začala všímat až v pozdějším věku (je mi 74 let), kdy jsem začala určité životní události rekapitulovat.
Štěpánka CH., Teplice

 

Osmičkové životní mezníky

Vaše soutěž mě přiměla k tomu, abych si v paměti vybavila příhody, které byly nějak spojeny s čísly. Před deseti lety jsem měla problémy v rodině, s nimiž jsem si nevěděla rady. Nechala jsem si udělat numerologický rozbor a najednou se vše jevilo v jiném světle. Díky rozboru se mi podařilo vše vyřešit tak, abych nikomu neublížila. Vinila jsem totiž nepravou osobu. Můj život je jinak ovlivněn číslem 8. V roce 1948 jsem se poprvé vdávala, v témže roce se mi narodil syn. V roce 1968 jsem se po letech manželství rozvedla a v tomtéž roce jsem se i znovu vdala. V roce 1988 jsem ovdověla.
Danuše P., Plzeň

 

Dobrý čas

Narodil jsem se 15. 6. 1950. Podle odborníků na čísla jsem se údajně narodil v dobrý čas. Jak mi totiž vysvětlili, narodil jsem se v polovině měsíce, v polovině roku a v polovině století. Již delší dobu se setkávám s tím, že většina důležitých rozhodnutí se u mě děje v měsíci červnu a mnoho důležitých událostí dokonce 15. dne měsíce června. Jsem přesvědčen, že doba narození ovlivňuje výrazně chod dalšího života.
Miroslav A., Jeseník

 

Vítaná třináctka

Poprvé v životě reaguji na nějakou soutěž, popíšu vám své osobní zkušenosti s číslem 13. V mém životě se toto číslo promítlo již několikrát. Bylo to číslo mé otázky při závěrečných zkouškách ve škole, datum mého svatebního dne, číslo kurzu v autoškole. Navíc máme rekreační domek, který má 13 oken a 13 schodů. Mám to číslo ráda, pomáhalo mi. Zkoušky jsem úspěšně složila, manželství trvalo 43 let a bylo moc hezké, autoškolu jsem zvládla napoprvé, i když jsem auto tenkrát neměli a já se nemohla doma učit. A ten rekreační domek, co jsme si postavili na Vysočině, nám slouží k odpočinku i radosti. Škoda jen, že manžel zcela náhle zemřel, ale já vím, že je stále s námi a pomáhá nám jít životem dál.
Libuše Š., Pardubice

 

Tragická šestka

To, co vám chci sdělit, se netýká mě, nýbrž sestry, která před časem tragicky zahynula. Narodila se 16. 4. 1946 a zemřela 26. 6. 2006 - utopila se. Topila se ale již jako malá, byly jí tehdy jen dva roky, ale tehdy jí byl život zachráněn. Číslo šest se jí zkrátka stalo osudným.
Hana L., Česká Kamenice

Samá čtyřka

Můj syn se narodil 4. 4. 1964 a ty dvě čtyřky s ním jdou životem jako jeho stín. Ženil se 4. 4. 1986, jeho dcera - má vnučka se narodila 4. 4. 1990. Před pěti lety měl vážnou havárii - a schválně můžete hádat, kdy se to stalo. No ano, 4. 4.! Jel domů z práce na rodinnou oslavu narozenin (vždy je slaví s dcerou) a najel do něj nákladní automobil, který dostal smyk na mokré silnici a dostal se do protisměru. Ale musím to zaklepat - má sice určité potíže s hybností levé nohy, důležité však je, že přežil. Od té doby je na sebe opatrnější a nosí u sebe talisman pro štěstí. Je to ochranný kámen, který dostal od dcery Evy.
Miroslava T., Tábor

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474870
DnesDnes37
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1211
Tento měsícTento měsíc6500

Partnerské weby

apartman banner