Stromy z jiné dimenze?

Mám chatu kousek za Prahou u lesa. Zhruba před rokem jsme tam šli se sousedem na houby. Když jsme ušli asi tak 500 metrů, uviděli jsme pokácené dva duby o průměru kmenu asi 25 centimetrů. Jeden leže l s korunou na východ a druhý na západ, listí bylo čerstvé a neuvadlé. To by nebylo až tak zvláštní, ale ty duby neměly pařezy uříznuté na místě, kde ležely, jenom na konci byly umazané od hlíny a byl tam jen důlek, jak spadly z určité
výšky. Nemohly tam být přitaženy, jelikož je tam dost hustý les a zbyly by tam po tom, jak by je někdo vlekl, stopy. Nebyly ani poškozené od lana nebo od řetězu, že by je tam upustil vrtulník. Ptal jsem se souseda, co na to říká, ale nedokázal mi odpovědět. Když jsme přišli z hub, řekl jsem to ženě, sestře a vnukovi, kterému je 17 let. Nevěřili mi, tak jsme se na místo vydali znovu. Ze sestry jsem si dělal legaci, že když najde pařezy k těm stromům, tak ji dám 10 000 korun. Vynadala mi, že si z ní nemám dělat srandu. Viděli ty duby a také si to nedokázali vysvětlit. Že by ty stromy pocházely z jiné dimenze a shodou náhod se octly tady? Zajímám se o tyto jevy delší dobu, tak by mě to až tak nepřekvapilo.
Čtenář Karel z Prahy

Pět čínských elementů

Čínské elementy chápali Číňané zpočátku jako základ jejich každodenního života, ale postupem času se naučili rozpoznat pravý smysl těchto elementů a jejich vlastnosti, díky čemuž pochopili svět. Každé zvíře se během šedesátiletého cyklu zkombinuje s jedním z těchto elementů: Voda, Oheň, Dřevo, Kov a Země. Tyto prvky se ještě dělí na dva póly - kladný a záporný (neboli Jin a Jang). Magický Jin a Jang symbolizují neustálou proměnu, harmonii a rovnováhu. Tyto dvě síly nemohou být jedna bez druhé. Vztahy mezi těmito elementy zobrazují zrození a tvoření nebo ničení a zánik. V cyklu tvoření a zrození Dřevo živí Oheň - vzniká Země, ze které se těží Kov, aby podporoval Vodu a ta živila Dřevo. V cyklu ničení a zániku Dřevo ovládá Zemi, která vsákne Vodu. Voda zase uhasí Oheň a ten roztaví Kov, který ničí Dřevo. Oba dva tyto cykly se opakují pořád dokola, a proto se jim říká nekonečné. V těchto vztazích je vždy určitý živel, který ovládá, ale také ten, který je ovládán. Tyto živly ovládají i rok ve kterém jste se narodili.
Miky

 

Zajímavý seminář

Na konci května proběhl v Brně tradiční seminář Spolku pro alternativní terapie, psychotroniku a ochranu zdraví (ATOZ). Bohatý program poskytl účastníkům cenné rady, například jak je důležité léčit chlamydie v těle. Při přemnožení mohou napadnout některý vnitřní orgán a značně omezit jeho činnost. Pokud je napadeno chlamydiemi tenké nebo tlusté střevo, je velmi vážně ohrožen život pacienta. Zajímavé bylo seznámení s výzkumem lidské energie a možnostmi boje proti stárnutí. MUDr. Fiala poskytl obrázky a nové informace v souvislosti se zjišťováním nemocí metodou irisdiagnostiky. Nechyběla ani přítomnost pani Mgr. Podhorné s ukázkou bohatého výběru přírodních léčiv. Taktéž nelze opomenout výbornou léčitelku ze Slovenska - paní Sedliačkovou Agátu, jejíž metoda léčení krční rakoviny slaví úspěchy. Bonbonkem byla aplikace kosmického výzkumu neinvazní diagnostiky v praxi. Několik účastníků podstoupilo šestiminutové vyšetření, aby zjistili svůj momentální zdravotní stav. Výsledkem byla tabulka počítačem vytištěných 117 hodnot, které přesně informovaly o stavu vyšetřovaného (krevní obraz, cholesterol, srdeční tep a tlak, enzymatický systém, průtok kyslíku v jednotlivých orgánech, bilirubin, PH, SH, kyseliny v těle včetně spojitostí těchto hodnot atd.). Následovala konzultace s odborníkem - lékařem. V rámci přednášek zazněl i návod, jak úspěšně léčit práškovou sírou plísně na nohou pod nehty, ale i plísně uvnitř těla a podobně. Celý seminář hodnotím velmi kladně.
Ing. B. D., ATOZ

 

Ke kauze Roswell…

K článku Blamáž století, který vyšel ve Spiritu číslo 24, mám následující vysvětlení: Kontroverzní havárie „kosmické lodi“ s tzv. mimozemšťany se brzy po události - v červenci 1947 - chopila nejen americká masmédia, ale později též autoři knih sci-fi. Tehdejší veřejnost, zvláště po promítání filmu o této věci a též pod vlivem některých ufologů, považovala to ve své naivitě za skutečnost. Naprostá většina vědců však případ vážně nebrala. Teprve v roce 1994 vydala o něm zprávu U. S. Air Force. Bylo sděleno, že 4. července 1947 blízko maloměsta Roswell v Novém Mexiku došlo k havárii amerického stroje určeného ke zkoumání sovětských nukleárních výbuchů ve vysoké atmosféře v rámci dlouho utajovaného projektu Mogul. Příslušné parametry se v něm testovaly na figurínách podobných člověku. Právě ty veřejnost omylem považovala za mimozemšťany.
Mgr. Ing. Emil M., Česká Lípa
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473210
DnesDnes99
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden3625
Tento měsícTento měsíc4840

Partnerské weby

apartman banner