K výročí narození prvního československého prezidenta bylo uspořádáno mnoho zajímavých akcí, odhalení Masarykovy sochy v Lánech, jízda historického vlaku a byla zahájena pozoruhodná výstava Život TGM na Hradě – všední i sváteční. Její součástí je i unikátní rodokmen rodu Masaryků. Pokud se pozorněji podíváme, zjistíme, že naprostá většina jeho mužských příslušníků (kromě prezident a samotného) zemřela v mladém věku, často za podivných okolností. Máme-li srovnávat s jiným slavným rodem, pak nás hned napadnou Kennedyové. Visí snad nad nimi nějaká rodová kletba nebo nepřízeň osudu?

Záhadologové znají mnoho podobných případů, například jistý rod ze severních Čech. I jeho členové byli postiženi kletbou, kterou vyřkla umírající babička. Od té doby všechny ženy, až na dvě výjimky, umřely nepřirozeným způsobem. Řádění kletby zastavil až v roce 1970 jeden z pravnuků. Požádal o pomoc okultistu z Litoměřicka a po provedení několika očistných a rušících obřadů kletba přestala fungovat.

Vraťme se k Masarykům. Nejznámější (a také nejzáhadnější) je úmrtí Jana Masaryka, prezidentova syna. Byl zavražděn, nebo spáchal sebevraždu? Po smrti do jeho kanceláře vešel neznámý muž s povolením ministerstva vnitra. Zavřel za sebou dveře a asi třicet minut pobýval uvnitř. Když odcházel, nesl v ruce napěchovanou aktovku. Policista, který o události referoval svým nadřízeným, byl zatčen, vězněn a později od policie vyhozen.

Janův bratr se dožil 35 let, zemřel v první světové válce na tyfus v Haliči, prezidentův vnuk Leonard zahynul ve 2. světové válce při letecké havárii, jeho bratr Herbert Revilliod byl zavražděn v Londýně. Prapravnuk Jan Jakub se také dožil jen 35 let, zemřel na leukémii. I oba chlapečci, děti Janova bratra, zemřeli v útlém věku. Dnes žije jen druhý z prapravnuků, Tomáš (narozen v roce 1969). K světu se mají i malí prapravnuci, Armand (2005) a Taber Herbert (2006). Jaký bude jejich osud? Držme jim palce, ať je co nejpříznivější!
(sun)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457976
DnesDnes407
VčeraVčera695
Tento týdenTento týden1102
Tento měsícTento měsíc8922

Partnerské weby

apartman banner