Jednoho dne se slavný americký vynálezce Thomas Alva Edison cítil zle a upadal do "spavé nemoci". Předtím, než zemřel, se na chvíli probudil a řekl: "Na druhé straně je velmi krásně." Edison, tvůrce elektrického osvětlovacího systému, vynálezce fonografu a jiných významných přístrojů, jednou zaznamenal na fonograf populárn í písničku Hodiny s kyvadlem. Zpívá se v ní: "...zastavily se a nikdy se už nepohnuly, když zemřel starý člověk". Asistenti ihned Edisona pojmenovali Starý člověk. Když zemřel (18. prosince ve 3.23 ráno), jejich hodiny se zastavily. Také hodiny s kyvadlem v Edisonově laboratoři se zastavily přesně na 3. hodině 24. minutě.

Edison byl první

V roce 1920 Edison první řekl, že rádio by mohlo sloužit jako nástroj komunikace s mrtvými. Prohlásil, že chystá takové zařízení, které je užitečné pro vědce zabývající se posmrtným životem. Předpokládal, že mezi okruhem krátkých a dlouhých vln lze najít takovou frekvenci, která umožní telepatický kontakt s "druhou stranou". Pro Edisona byly spiritistické metody primitivní. Tvrdil, že mu chybí už jen krok a přístroj, který umožní telepatické spojení s mrtvými, bude na světě.

Plány na sestrojení přístrojů na transkomunikaci měli i Marconi a Tesla a několik dalších vynálezců. Nejvýznamnější z nich byl otec Roberto Landell de Moura z Brazílie, který daleko předstihl svoji dobu. Zemřel v roce 1928. Před několika roky brazilská badatelka Sonia Rinaldiová potvrdila, že Kandelo "řídí práce", jejichž cílem je navázat stálý kontakt mezi naším světem a záhrobím.

V roce 1992 vznikla skupina duchovních bytostí, která Rinaldiové pomáhala a v roce 1994 získala informaci, že skupina se odpojila od stanice -- matky a má nové sídlo. Stanice -- matka se jmenuje Moře míru a nová skupina se nazývá Landell (pochopitelně šlo o skupiny v záhrobí). Koordinuje ji "mrtvý" doktor Roberto Landella de Moura. Ten Rinaldiovou informoval o technických překážkách, které znemožňují navázání kontaktu, a poradil, jakou techniku používat, aby byl kontakt nerušený a harmonický.

O luxemburském okruhu výzkumů (CETL) se toho napsalo již mnoho. Zakladatelům tamější skupiny, manželům Harsch-Fishbachovým, duchové, kteří s nimi komunikují, poradili, aby nastavili svůj přijímač na televizní kanál, který je mimo provoz, a potom odpojili anténu. Manželé namontovali videokameru ve vzdálenosti dvou metrů od přijímače a nahrávali to, co se dělo na obrazovce.

Mimo záblesků nějakých obrazů nic nezpozorovali. Až když pásek pustili velmi pomalu, objevil se na chvíli muž, který je informoval, že v záhrobí vznikla výzkumná skupina a jejich úlohou je udělat totéž na Zemi. Proto s nimi navázala kontakt i bytost, která sama sebe nazvala Technikem. Ta jim oznámila, kdy bude vysílána zpráva a kdy se objeví obraz. Díky tomu manželé Harsch-Fishbachovi vedli obousměrnou konzervaci s bytostmi z druhé strany.

Astrální vysílačka

Adolf Homes z Rivesnichu v Německu navázal rovněž kontakt s "astrální vysílačkou", která sama sebe nazývá Centrála. Homes používal podobné zařízení jako manželé Harsch-Finhbachovi - komplikovaný radiopřijímač, televizor, počítač a fax. Do roku 1992, dokud nezemřel, pravidelně získával poselství z "druhé strany". Kritici těchto kontaktů tvrdí, že scény jsou většinou "velmi pozemské". Mark Maci, vedoucí skupiny výzkumů kontinuity života, tuto výhradu odmítá: "Každý den umírá 14 milionů lidí. Do světa duchů si berou své vzpomínky a očekávání..."

Co nás čeká dále? Určitě mnoho překvapení. Možná, že už zanedlouho člověk, který zapne televizor či počítač, si bude moci popovídat s duchy. Pochopitelně, že ne všichni jsou takto optimisticky naladěni vůči kontaktům s "druhou stranou". Část badatelů stále opakuje, že transkomunikace není kontaktem se záhrobím, ale s vlastním podvědomím. Že je to klam, získaný ze tmy, který vidíme v denním světle. Brazilští vědci dospěli k názoru, že v otázce transkomunikátů není nejdůležitější zařízení, ale naladění člověka, který touží po rozhovoru s duchy. To síla vůle umožňuje kontakt. Podle Sonie Rinaldiové je však cílem transkomunikace rozšířit obraz o "skutečnosti světa duchů", a to především v kulturách, které mají potíže akceptovat cokoliv, co není "hmatatelné".
(mz)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457991
DnesDnes422
VčeraVčera695
Tento týdenTento týden1117
Tento měsícTento měsíc8937

Partnerské weby

apartman banner