Léčení česnekem

Zdravím vás a reaguji na článek o léčení s česnekem. Před 30 lety jsem trpěla velkou bolestí hlavy. Lékaři říkali, že je to migréna. Ovšempo léčbě prášky to nebylo ani o trochu lepší. Bolesti se stupňovaly natolik, že jsem nechtěla žít. Trvaly i celý týden, vyvolávaly stavy nevolnosti doprovázené zvracením a stále se opakovaly. Tehdy jsem dostala návod, který se jmenoval Elixír života. Byl to česnekový výluh v lihu, jak jste popsali v článku ve vašem týdeníku. Jenom jsem použila 250 gramů rozmačkaného česnek a naložila ho do půl litru slivovice. Užívala jsem 1 - 25 kapek a naopak 25 -1 kapek. Výsledek byl úžasný! Po necelém využívání kúry (nedokončila jsem ji asi o 5 dnů, protože aroma česneku bylo moc cítit - doslova ze všech pórů na těle - a já pracovala mezi lidmi) jsem byla vyléčena. Hlava mě od té doby nebolí a je mi 60 let. Tenkrát ještě doporučovali, že se tato kúra může opakovat co 5 let. Doufám, že to pomůže od bolesti (možná i jiné) tomu, kdo to vyzkouší jako já tenkrát.
Daniela S., Ostrava-Hrabůvka

Česnekový elixír

Chci něco říci k článku o česnekovém elixíru - z vlastní zkušenosti. Jeden čas byl v různých časopisech uveřejněn omlazující prostředek. Česnek se nakládal do lihu a potom se kapal do mléka. Zkoušel jsem to. Před užíváním jsem měl v průměru tep 110 za minutu, po ukončení užívání jen 75 až 80 tepů za minutu. Tukové uzlinky v očích se vstřebaly, za čas jsem se těšil na další dávku užívání. Ověřil jsem, že tento elixír dokonale dezinfikuje střevní flóru. Po čtrnáctidenním užívání jsem zjistil,že nemusím téměř vůbec na velkou stolici. Veškerá vláknina byla tělem použita jako výživa. Naše tělo dokáže rozeznat použitelnou a nepoužitelnou vlákninu. To dokáže určitá část tlustého střeva. Je-li zaznamenána použitelná vláknina, je zahájena zpětná peristaltika tlustého střeva. Tímto dochází k naplnění slepého střeva. Zvláštní bakterie, které tam žijí, vytvoří hlavně těkavé mastné kyseliny.

Takto upravené dokáže tělo vrátit do krevního řečiště. Stanou se zdrojem energie, vitaminu B6 a vitaminu K. Mnoho cukrů a bílkovin a málo vlákniny vede ke změně bakterií slepého
střeva, změní se jeho kyselost a tím dochází k špatné mikroflóře ve střevě. Pozor! Tento zpětný chod je možné bez kontroly těla vyvolat jedem používaným na hubení hlodavců, kumariny. To potom vede ke smrtícím průjmům s obsahem krve. Nadměrné používání tohoto jedu je dnešní příčinou smrtících průjmů po zelenině. Na co tělo potřebuje těkavé mastné kyseliny? Regulují krevní tlak, srážlivost krve, hladinu tuku v tepnách. Ony jsou zodpovědné za vytvoření prostoglandinu vytvářeného prostatou a vaječníky. Právě proto jsou tyto orgány nejvíce ohrožené rakovinou. Není totiž jedno, které omega mastné kyseliny právě užíváme. Máme-li v těle již vytvořený zánět, tak ten dokáže vyléčit mastná kyselina omega 3. Vše záleží na délce řetězců těchto kyselin. Omega 6 má opačnou vlastnost, je důležitá pro vyvolání zánětlivé reakce pro imunitní odezvu. Rakovinné buňky dokáží zničit omega 6 mastné kyseliny a tím znemožnit odezvu imunitního aparátu. Dochází k růstu nádoru. Rakovina dokáže zabránit všem možným zánětům. Jednou se tato její vlastnost stane užitečnou pro lidstvo v podobě léku proti těžkým zánětům.
Alchymista 007, Teplice

Šátek

Tento příběh se odehrál v devadesátých letech minulého století, vyprávěla mi ho teta, týkal se její kamarádky - bývalé spolupracovnice. Obě byly toho času již v důchodu, teta bydlela na vesnici a její známá ve městě vzdáleném asi deset kilometrů. Bylo léto a teta se rozhodla, že známou navštíví. V letních šatech, bez deštníku, jen se sáčkem přehozeným přes ruku a s kabelkou na rameni odjela do města. S kamarádkou se dlouhý čas neviděly, tak klábosily u kafíčka o všem možném pěknou dobu. Čas plynul jak voda v potoce, ani nezaregistrovaly, že se slunečný den začíná měnit - zvedl se vítr a přihnal chlad a dešťové mraky, rozpršelo se.

Teta čekala hodinu, ale počasí se nechtělo umoudřit. Musela však zpět, aby její dcera neměla o ni starost. Když konečně přestalo pršet (ale dál bylo zataženo a foukal silný vítr), kamarádka tetě půjčila na cestu svůj oblíbený šátek, aby ji z větru nerozbolela hlava. Teta se konečně vydala na cestu domů. Samozřejmě slíbila, že šátek kamarádce určitě vrátí. Uběhlo ani ne půl roku a teta dostala smutnou zprávu, že kamarádka z města zemřela. Zarmoucena šla na pohřeb. Proběhlo poslední rozloučení, rakev byla položena do hrobu, zasypána a teta si myslela, že o kamarádce už nikdy neuslyší. Netrvalo dlouho - sotva pár týdnů od pohřbu – a teta začala prožívat podivné situace a vnímala nevysvětlitelné jevy. Začalo to podivným klepáním, když byla přes den doma sama, nebo v noci, když všichni spali. Za stejných podmínek později slýchala škrábání a sténání. Vzápětí na to začala vídávat černé a šedé stíny a postavy - objevovaly se ve dne i v noci. Když byla v pokoji sama, zvláště v noci v posteli, i když se teplota v pokoji držela nad 20 stupňů Celsia, pociťovala náhlé závany studeného - mrazivého vzduchu. Okna i dveře přitom měla zavřené.

Teplota v pokoji podle jejích slov z minuty na minutu kolísala nahoru a dolů. Stávalo se dokonce, že když usínala, cítila, jako by jí někdo dýchal studený vzduch na krk a tahal ji za nohy. Několik týdnů se trápila, dostala se na pokraj vyčerpání. Už přemýšlela nad tím, že požádá kněze o vysvěcení domu, ale jednoho dne našla šátek, který si půjčila od známé a nestihla ho před její smrtí vrátit, jak se slibem zavázala, trochu na to pozapomněla. V tentýž den vzala šátek a vydala se na hřbitov, kde její kamarádka odpočívala. Stanula nad hrobem, od srdce se pomodlila a poprosila kamarádku za odpuštění, že šátek zapomněla vrátit. Z hrobu odhrnula malé množství hlíny, vyhloubila důlek, do kterého šátek vložila a přikryla hlínou. Vše urovnala, upravila. Znovu se před odchodem pomodlila a ještě jednou se duši své dobré známé omluvila. Od té doby měla teta doma zase klid a žila v pokoji. A zřejmě i duše její známé našla věčný klid.
D. N., Třinec
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452227
DnesDnes134
VčeraVčera570
Tento týdenTento týden134
Tento měsícTento měsíc3173

Partnerské weby

apartman banner