Umožňuje lidem najít jejich podstatu a vyjádřit ji, což je ozdravné pro psychickou i fyzickou úroveň těla. Eva Vohanková je mistrem reiki a chiroreiki, dělá výklady karet, věnuje se práci s kyvadlem, masážím, zenovému léčení, ale také třeba

meditačnímu malování nebo terapii tancem. Pořádá vztahové kurzy a pomáhá klientům zvládnout potíže spojené s procesem transformace.

Jak jste se dostala k ezoterice?

Ještě před lety jsem patřila k lidem, kteří nechápou, jak může někdo v dnešní době věřit v Boha. Ale jsem člověk zvídavý, tak jsem začala zkoumat Bibli a spolu s ní i teorii evoluce.  Pročetla jsem vše dopodrobna a po roce jsem sama v sobě došla k závěru, že Bůh je. Mou pozornost upoutala i další dostupná duchovní literatura, přesto jsem nadále žila, ač podle desatera přikázání, podle naučených postojů a myšlenkových programů. Jenže pak jsem se dostala do svízelné životní situace, kdy mi lékaři oznámili, že mi nemohou pomoci. V té době se ke mně dostala informace o pozitivní síle energie reiki. Absolvovala jsem kurz, získala zasvěcení a intenzivně se touto energií ošetřovala. Zdravotní stav se mi lepšil. Můj mistr reiki pracoval s kyvadlem, což se mi zalíbilo, tak jsem se zapsala na další kurz a dál na sobě pracovala. Otevřel se mi channelingový kanál a já měnila pohled na svůj život i okolní svět. A to je nutné, chceme-li po zdravotní stránce něco změnit. Co dodat, uteklo přes deset let a jsem tu, živá a zdravá, bez léků, navzdory prognóze. A díky získaným znalostem a zkušenostem jsem vyvinula vlastní terapeutickou metodu.

Na čem je založená?

Vše se točí kolem bezpodmínečné lásky. Však nás k ní i veškerá ezoterická literatura nabádá, ale nikde není vysvětleno, co to je. Byla jsem vždy dobrosrdečná, odpouštěla lidem, a to opakovaně, že mi ublížili, tak jsem si říkala - proč se mi stalo, co se mi stalo? Vždyť jsem žila v lásce. Pochopila jsem, že jsem sice žila v lásce ke druhým, ale ne k sobě. K pochopení bezpodmínečné lásky může pomoci reiki a chiroreiki, ale také kombinace dalších terapeutických metod.

Reiki a chiroreiki, jaký je v tom rozdíl? A jaké další metody používáte?

Reiki a chiroreiki je stejná energie. U reiki jsou však zasvěceny, tedy otevřeny, jen tři vrchní čakry, člověk se stává kanálem energie. Chiroreiki je o informacích, rozpouštění  dogmat, uvolnění a otevření srdeční čakry a tím pádem i ostatních. Pořeší se tak mnohé. Díky otevírání vědomí a srdeční čakry se člověk stává zdrojem energie. Takové zenové léčení zase staví na přítomném okamžiku. V tom jsme oproštěni od tíhy minulosti a strachu z budoucnosti. Když se do něj dostaneme, dochází k harmonizaci a co je v harmonii, je zdravé. K tomu, abychom se dostali k jádru svého problému, nám pomáhají meditace a trénink myšlení. Musíme totiž umět používat mysl, abychom byli jejími pány a ona nebyla pánem nás. Vždy se k nám vrací jen to, co vysíláme. Zejména partneři si to hodně zviditelňují. Někdo třeba prožívá krizi ve vztahu, jiný nemůže najít vhodný protějšek… Je nutné pochopit, že se nám neděje nic, co bychom neměli ve svých energiích, ať vědomě či nevědomě. Vše je jen projekce toho, co vysíláme. Tedy chceme-li cosi změnit, musíme změnit sebe a své myšlení - myslet na to, co chceme, nikoli na to, co nechceme. Musíme se naučit ovládat pocity, emoce, jinak se točíme v bludném kruhu.

Sama jsem se léčila a meditovala při kreslení, proto dělám kurzy meditačního malování. Je založené na sjednocení pravé a levé mozkové hemisféry, tedy mužského a ženského principu. Mužská část je pragmatická, ženská citová. Je důležité, aby byly v harmonii. Malování nabízí meditaci v určitých energiích, které potřebujeme ukotvit, barvy na nás mají úžasný vliv. Světlo je život a světlo jsou barvy. Každá nese určitou vibraci, mnohé jimi lze na fyzické i mentální úrovni ovlivnit, změnit. Dělám také semináře meditačního tance. U těch jde opět o sjednocení pravé a levé mozkové hemisféry. Zkoušela jsem i astrologii a numerologii, ale nevěnuji se jim hlouběji. Považuji je ovšem za důležité k určitému uvědomění si souvislostí. Narodili jsme se a dostali do vínku určité výzvy odpovídající danému znamení, ale každý se jich chopíme jinak. A tak se někdo už posunul, cosi pochopil, jiný s tím teprve zápolí. Každý máme zkrátka cestu jinak dlouhou, proto není Beran jako Beran. (smích)

Jaké metody použiji,  záleží na okolnostech, odvíjí se to od konkrétního problému a nastavení klienta.

Vím, že ve své praxi používáte také kyvadlo a karty…

Učím i práci s kyvadlem k ulehčení a pochopení každodenních situací, k bdělosti při práci na své energii. Co se karet týká, nevěštím budoucnost, to předesílám předem. I naše budoucnost je o tom, jaké máme energie, podle toho k sobě přitahujeme vše další.  Když ke mně někdo přijde s nějakým dotazem, dozví se, jak má co nastavené, ale také to, že to může změnit a jak. Přes kyvadlo mám lepší přístup k blokům klienta, je to můj pomocník, slouží jako anténa.

Lucie Zemanová

Kontakt: tel. 777 955 463, e-mail - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Foto: Danuše Mudriková (www.danusemudrikova.cz)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501390
DnesDnes359
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden4080
Tento měsícTento měsíc12736

Partnerské weby

apartman banner