Dvaadvacátý březen je Světovým dnem vody. Řeklo by se obyčejná voda, ale má zvláštní vlastnosti. Jak to, že například led neklesá ke dnu, když by měl mít coby voda v pevném skupenství větší hustotu a tedy i hmotnost? Jak je možné, že horká voda zmrzne

rychleji než studená? A co teprve skutečnost, že má voda energetickou paměť a lze ji programovat, což svými pokusy dokázal Dr. Masaru Emoto?

Právě jeho experimenty potvrdily,že struktura vody je na kvantové úrovni proměnlivá, ovlivnitelná našimi myšlenkami a emocemi, přenášenými třeba i pouhým pohledem. Voda je stejně tak schopná přijmout energii v podobě vibrací modliteb, afirmací, zaříkání, požehnání, hudby, slunečního světla nebo drahých kamenů. 

Někteří badatelé tvrdí, že voda na principu fotografické paměti zaznamenává (zapisuje v sobě a uchovává) veškeré obrazy a děje, které se odehrají v její blízkosti. Vzhledem k tomu, že je tedy voda skvělé paměťové médium, lze jí zcela záměrně předat magické či léčivé vlastnosti. Budeme-li však naopak v její blízkosti negativní, hrubí, budeme-li se chovat destruktivně, přijme záporné vibrace a může následně živému organismu uškodit.

Vyrobte si srdíčkovou vodu

Na kus papíru namalujte červené srdce a napište do něj modrou barvou velkými tiskacími písmeny slovo láska. Na obrázek postavte sklenici z čirého skla naplněnou vodou, nechte ji tam stát přes noc. Voda pak bude mít zvláštní a velmi jemnou chuť. Molekuly vody do sebe vstřebají pozitivní energii a takto naprogramovaná voda bude mít pozitivní vliv i na buňky vašeho těla. Za předpokladu, že v rámci experimentu použijete sklenici z modrého průhledného skla a postavíte ji na kartičku s obrázkem srdce a slovem láska na okenní parapet tak, aby na ni alespoň po dobu deseti minut dopadaly paprsky slunce, stane se z vody silný léčivý nápoj.

Voda v magii

V souvislosti s magií je živel vody považován za studený a vlhký, ovládá podvědomí a intuici. Spirála, kterou tvoří vodní vír, je znakem magické moci. K vodnímu živlu se obecně vztahují senzitivita, věčné hledání tajemství života a smrti. Voda je úzce spojena s psychikou a sněním, se svědomím, minulými životy. Někdy je však spojována i s neodhalenou temnotou lidské duše, nitra. Voda je ale i život a v rituálech se často využívá k odstranění problémů v rodinném zázemí a v mezilidských vztazích. Vzhledem k tomu, že má voda schopnost eliminovat zlé duchy a jakoukoli negativní energii, v „povinné“ výbavě čarodějek nikdy nechyběla voda svěcená.

Leccos napoví už sám název

Ezoterička Lucia di Moriani upozorňuje: „Už sám název, tedy slovo VODA, má v sobě zakódovanou určitou informaci, energii. Numerologicky je složen z číslic čtyři, šest, čtyři a jedna. Výsledkem součtu je číslo patnáct, tedy šest. Šestka v sobě nese, z různých hledisek posuzováno, něhu, soulad a harmonii, krásu, určitý rytmus, kvalitu a sílu, ale také nerozhodnost, může symbolizovat do určité míry osamění. Vrátíme-li se zpět k číslům přiřazeným k jednotlivým písmenům v názvu VODA, tak ta ukazují na řád, pořádek i určitou agresivitu, jakou mohou projevit divoké toky, které si vždy dokážou prorazit cestu. Opět je tu zastoupena i ta energie něhy, harmonie a lásky, jakou mívají v sobě klidná jezerní hladina nebo bublající potůček. Jednička tu zastupuje možnost řídit, vést, kam je třeba...“

(cul)

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476964
DnesDnes155
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3305
Tento měsícTento měsíc8594

Partnerské weby

apartman banner