Pigmentové skvrny - znak stárnutí - se u někoho objeví předčasně. Dříve či později jsou ale viditelné u každého a zbytečně přidávají roky. Větší sklony k jejich vzniku mají spíše ženy než muži. Nejčastěji se vyskytují na tváři, pažích, v dekoltu, tedy na místech, která jsou ve zvýšené míře vystavena slunečnímu záření. Avšak často se

objeví bez ohledu na to, zda se v létě vyhýbáme nadměrnému opalování. Někdy jde o důsledek užívání hormonální antikoncepce, antibiotik. Příčinou může být i špatná funkce jater, hormonální změny v těhotenství či v menopauze, používání nevhodné kosmetiky. Dobrou zprávou je, že pigmentových skvrn se lze zbavit. Zimní období a začátek jara jsou ideálním obdobím na zkrášlující zákroky, preventivní opatření. S odstraněním pigmentových skvrn si poradí dermatolog. Odborné vyšetření určí ideální způsob léčby. K jednodušším metodám se řadí chemický peeling. Jedná se o metodu, pomocí které se odstraní vrchní vrstva pokožky, nejčastěji za pomocí speciální kyseliny. Zákrok je třeba několikrát opakovat, dokud se nedosáhne sjednocení barvy kůže. Pigmentové skvrny se nejčastěji spolehlivě likvidují i pomocí speciálního laseru. Po zákroku pigmentace ztmavne a po několika týdnech zmizí.

Dříve, než se podstatně zvýší intenzita slunečního záření, je také důležité nechat si vyšetřit pleť i pokud jde o kožní znaménka a výrůstky. Návštěva lékaře je na místě v případě asymetrie, změny barvy, nepravidelného ohraničení, vyvýšení kožního projevu na pokožce. Významně se tak snižuje riziko onemocnění rakovinou kůže. K vyšetření v teplickém Sanatoriu Europa slouží moderní německý přístroj Visioderm. Dokáže spolehlivě posuzovat kožní znaménka a včas diagnostikovat případný problém. Lékař pak rozhodne, zda a jakým způsobem ho odstranit, poradí také s následnou péčí.

(pru)

DODATEK

Více informací získáte na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonních číslech 603 501 306 či 472 742 253.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470958
DnesDnes170
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1373
Tento měsícTento měsíc2588

Partnerské weby

apartman banner