Únava, ospalost, stres – provázejí nás každý den. Bylinky nám je mohou pomoci zmírnit, stačí si jen vybrat správný druh.

Čaj na nervy. Doporučeným lidovým prostředkem jsou meduňka, levandule, řebříček, třezalka tečkovaná. Mají tišící účinky ve stresových situacích spojených s

nespavostí a psychickou nestabilitou. Budou pravým balzámem na nervy, navodí pocit pohody.

Pro dobrý spánek. Sáhnout můžete po růžovém ibišku, nehtíku, slézu lesním, meduňce. Lahodný bylinný čaj působí na uvolnění celého organismu, podpoří hluboký a příjemný spánek, po němž se budete cítit odpočatí a svěží.

Vyčerpaný organismus. Každodenní stres, nutnost skloubit rodinný a profesní život, starosti o rodinu přinášejí vyčerpání a únavu. Místo kávy na povzbuzení zkuste ženšen, mátu peprnou nebo malinu lesní. Látky obsažené v těchto rostlinkách pomáhají organismus regenerovat, zahánět skleslost, celkově tělo posilují.

Proti nervozitě. Nažaludeční neurózu, křeče v oblasti žaludku způsobené stresem, neurotické poruchy, neklid, pro pocit štěstí – jako podpůrný prostředek působí kopřiva, šalvěj lékařská, levandule. Také baldrián účinkuje podobným způsobem.

(ruch)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2374479
DnesDnes135
VčeraVčera908
Tento týdenTento týden3729
Tento měsícTento měsíc1908

Partnerské weby

apartman banner