Celulitida nebo-li pomerančová kůže se dá snadno diagnostikovat podle tzv. štípacího testu. První stupeň znamená, že pomerančová kůže je viditelná jen tehdy, jestliže stlačujeme pokožku. Druhý stupeň představuje drobné nerovnosti, které se nejčastěji objevují na vnitřní straně stehen. Jsou patrné i

bez „štípacího testu“. Střední celulitida je zřetelně vidět za jakéhokoliv osvětlení. Čtvrtý stupeň je označován jako rozvinutá celulitida, kdy pokožka vykazuje hrubé projevy nerovnosti a nezvratnost poškození. U mnoha žen se objeví při změně tělesné hmotnosti, zejména v těhotenství. Jistý vliv na jejím vzniku mají také hormonální pochody v těle, konkrétně nerovnováha hladiny estrogenů. Za celulitidou bývají genetické předpoklady, ochablé svalstvo, špatný krevní oběh. Za ztrátu elasticity kůže může pochopitelně i stárnutí a přibývající věk.

Jak zatočit s celulitidou? Je to běh na dlouhou trať, který zahrnuje komplexní přístup, celkovou změnu životního stylu. Začít je třeba u jídelníčku. Omezit příjem cukru a živočišných tuků, vyhnout se jídlům z rychlých občerstvení, syceným nápojům, zaměřit se na zdravou stravu s dostatkem ovoce, zeleniny, luštěnin, obilovin, ořechů, ryb. Je třeba také snížit množství alkoholu.

Aerobní cvičení, svalový trénink je dobrý způsob, jak podpořit krevní oběh v tkáních, zvýšit aktivní odbourávání škodlivin z těla.

Celulitida je v podstatě přebytečný tuk. Zbavit se ho nelze za krátký čas, vyžaduje to stejnou dřinu jako třeba hubnutí. Rozhodně se vyplatí investovat do ošetření, které přinese výrazné zlepšení vzhledu pokožky. Jedním z velmi účinných je přístrojová lymfodrenáž. Velice příjemná procedura, která zeštíhluje, odstraňuje oběhové poruchy, zlepšuje hydrataci pokožky, detoxikuje organismus. Je však zároveň vhodná jako regenerace a rehabilitace po úrazech, extrémním svalovém zatížení. Odstraňuje pocit těžkých nohou, pomáhá při redukci a léčbě otoků. Uleví od bolesti cévního původu, používá se i jako prevence žilní nedostatečnosti, odstraňuje poruchy prokrvení. Doba ošetření se pohybuje kolem 45 minut, viditelný efekt přinese po pěti až deseti aplikacích. Účinná je i manuální masáž, která stimuluje buňky lidského těla a urychluje metabolismus. Po několika kúrách přinese jak lepší vzhled kůže, tak i úbytek až několika centimetrů, vždy bude záležet na stadiu celulitidy.

(pru)

DODATEK

Více informací se můžete dozvědět na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonním čísle 603 501 306 či 417 532 672.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500687
DnesDnes336
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3377
Tento měsícTento měsíc12033

Partnerské weby

apartman banner