head 2379686 960 720Používá zvláštní pseudonym, který s ním však hluboce rezonuje - Mír Oslav. Říká všem: „Nevěřte ničemu, co čtete a posloucháte. Věřte sobě, selskému rozumu a srdci. Jednejte sami za sebe, nebojte se nést zodpovědnost za svůj život. Žijete přesně to, pro co jste se rozhodli. Nejste-li s tím

spokojeni, změňte to - stačí se rozhodnout a nebát se, že se něco stane. Máte-li pocit, že na to nestačíte nebo potřebujete nasměrovat, můžeme to probrat společně…“

Uzdravuje traumata z minulých životů, odnímá břemena, která lidská duše nedokáže bez pomoci odložit. Co si pod tím představit? Typicky jde o traumatické odchody ze světa, například smrt umučením, uhoření a podobně. Setkává se díky tomu s úžasnými proměnami a přítomností všeobjímající božské lásky, slzy dojetí nejsou žádnou výjimkou. K terapiím a ezoterice se prý dostal jako slepý k houslím. Silná touha léčit a uzdravovat se v něm probudila, když spálil most za svým dosavadním životem a udělal první krok na cestě zpět k sobě, ke své opravdovosti a síle. Jak uvádí, nebylo to vůbec snadné, cesta to byla trnitá, plná silných očistných období, fyzických obtíží a psychických nepohod, regresí do dětství a minulých životů, ale také milostí a prozření. Stáli při něm však lidé, kterým je nesmírně vděčný za jejich oporu a trpělivost.

Představujeme MírJaké byly vaše terapeutické začátky, s jakými metodami pracujete?

Když jsem nejvíc chtěl pomáhat lidem a uzdravovat je, být jim oporou v obtížných životních situacích, nejevili o to zájem. Nechápal jsem. Úspěšní byli ti, co si říkali o nekřesťanské peníze, rušili karmu, kouzlili na lásku a zdraví, vykládali runy, karty a nesmysly. Vzdal jsem se niterné touhy spasit svět a rezignoval na své poslání. A tehdy nastal zlom - když odešlo chtění. Jako terapeut pracuji především intuitivně. Nesedí mi terapie typu „máte tenhle problém, musíme použít tuhle metodu“. Každý člověk je jedinečný, žije svůj neopakovatelný příběh a tedy jediný správný přístup je ten individuální. Pracuji s energií přímo ze Zdroje, kterou polarizuji ryzím záměrem. Při tom dopředu víte, co bude následovat, a vždy je to s vaším souhlasem. Během terapie se zaměřuji na rovinu jemnohmotnou a používám velmi silný nástroj - vizualizaci. Vize pomáhají klientům přímo se účastnit procesu uzdravení a i pro mozek je taková terapie uvěřitelnější než lusknutí prsty nebo spálení papírku. Žádná terapie není stejná, vždy je oboustranně přínosná.

Kde jste čerpal a čerpáte znalosti, informace, dovednosti?

Základní informace a vědomosti mám z knih a internetu. Ovšem stále víc získávám odpovědi z jiného, nehmatatelného, stále dostupného zdroje. Stačí vyslovit otázku a odpověď přijde. Někdy ne hned, ale nakonec vždycky přijde. Funguje to tak vždycky a všem, není v tom nic nadpřirozeného. Dovednosti a zkušenosti získávám a rozšiřuji praxí - cvičení dělá mistra. Terapeut musí mít chuť se učit, být zvídavý a otevřený všemu neočekávanému a neuvěřitelnému, i zázrakům.

Co je podle vás pro člověka v rámci jeho života nejdůležitější?

Žít život. Zní to banálně? Zkuste na jeden den přijmout život takový, jaký je, neřešit problémy, které nejsou vaše, oprostit se od všeho, co vám vadí a co nechcete dělat, a buďte sami sebou. V ten den se zaplní blázince novými šťastnými lidmi! Proč? Protože jste sami sebou a děláte to, co dělat chcete, a nelze vás mít pod kontrolou. Protože se vymykáte z „normality“ - přetekli jste přes šablonu, do níž vás v dětských letech dospěláci našlapali, abyste jako oni byli hodní, spořádaní a zasloužili si pozornost, lásku, uznání. Protože svítíte a záříte a to světlo a zář je nezdaněné. Protože dost lidí ve vašem okolí vám ten den bude neskutečně závidět a pár jich fakt hodně naštvete. (smích)

brain 3446307 960 720Co podle vás naopak lidem přináší nejvíce potíží, potažmo nemocí?

Každodenní úmorná rutina - ráno do práce, tam dřina a příkoří, z práce do hospod, pak domů - do postele. Nutnost pracovat, aby bylo na složenky, splácet auto, splácet hypotéky, půjčky. Neustálý strach, nejistota, příkazy, zákazy. Také normy, tabulky i reklama. Vlastní rozhodnutí ne žít - přežívat. Ale opakuji, jde o vlastní rozhodnutí.

Jak vnímáte karmu? Setkáváme se v souvislosti s ní s rozdílnými názory. Někdo říká, že si ji musíme odžít, někdo říká, že ji lze vyčistit - zrušit…

Jak už to tak bývá, na každém šprochu je pravdy trochu. Oba názory se podle mě zakládají na části pravdy. Podle tradičního mínění se karma musí odžít, podle moderního lze karmu zrušit. Karmu považuji za náš výmysl, vynález lidské mysli. Jisté třídě se karmický zákon hodil „do krámu“ jako nástroj pro posílení kontroly a moci. Jakmile karmický zákon přijal dostatek lidí, zapsal se do kolektivního vědomí - viz efekt sté opice.

Od této dohody, smlouvy, úmluvy lze samozřejmě odstoupit jako od kteréhokoli jiného smluvního vztahu. Ovšem smlouva musí být naplněna, tedy karma musí být odžita, tak zní smluvní podmínky. Tedy od smlouvy můžete kdykoliv odstoupit, ale ve „výpovědní lhůtě“ dorovnáte, co v duchu karmy dorovnáno není. Jsem přesvědčený, že tohoto dorovnání vás nikdo nemůže zbavit a karmu za vás nikdo nemůže vyčistit. V tomto směru vám nepomohou guruové ani vykukové, ať už vám to nabízejí z lásky nebo za peníze.

Píšete zajímavé texty, které vedou člověka k zamyšlení a mohou lidem pomáhat. Co vás inspiruje?

Inspiraci čerpám v přítomném okamžiku. V duchu se zastavím, oprostím se od všech myšlenek, představ, úmyslů, plánů. Jen pozoruji, nesoudím, nehodnotím, jsem součástí toho, co vnímám. A přijde impuls poukázat, nabídnout k zamyšlení, sdílet úhel pohledu. Stává se, že se místo inspirace ozve naléhavý a velmi jasný vzkaz, zpráva. Ať už si to pak čtenář - příjemce uvědomuje nebo ne, takové zprávy a texty mají silný terapeutický účinek - otevírají mysl a srdce.

(zem)

Kontakt: fb.me/miroslav.vejlupek

Foto: Pixabay a archiv Mír Oslava

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454732
DnesDnes766
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2639
Tento měsícTento měsíc5678

Partnerské weby

apartman banner