0811pročNěkterým lidem se choroby vyhýbají obloukem, za celou zimu nevědí, co je to nachlazení, rýma, bolest v krku. Zdá se, že mají imunitní systém v perfektní kondici, nebo důsledně dbají na prevenci. V čem spočívá tajemství, že nejsou

nemocní?

Dostatek spánku. Nejlépe se tělo zotavuje kvalitním spánkem. Kdo spí nejméně sedm až osm hodin, odpočinku na lůžku dává velkou prioritu, uléhá bez ohledu na den v týdnu ve stejný čas, tomu tělo dobře funguje.

Pohybu není nikdy dost. Ke správnému životnímu stylu, jenž se podepisuje i na schopnosti organismu chránit se před běžnými chorobami, patří pohyb. Není důležité, zda začnete navštěvovat hodiny jógy, spinningu, občas si půjdete zaplavat do krytého bazénu, nebo dáte přednost svižné procházce, turistice v přírodě. Každá sportovní aktivita se počítá.

Pitný režim. Pravidelné doplňování tekutin v průběhu dne je základem dobrého zdraví. Udržuje sliznice vlhké, díky tomu se na nich viry a bakterie nemohou zachytit. Nejvhodnější pro tělo je obyčejná voda, případně minerálky, u nichž je třeba sledovat složení a obměňovat je. V zimním čase slouží jako prevence nemocí i pití horké vody s medem a citronem nebo hodně teplého čaje.

Jezte barevně. Kolik porcí ovoce a zeleniny za den zkonzumujete? Možná budete překvapeni, ale například zelené potraviny dokáží perfektně pročistit organismus a příznivě ovlivnit všechny jeho funkce. Dopřávejte si co nejčastěji hlávkový salát, brokolici, špenát, okurku, hroznové víno, jablka, avokádo. Účinné antioxidanty, které chrání tělo před stárnutím a působením volných radikálů, jsou spolehlivou prevencí nádorových onemocnění - to je ovoce a zelenina červené barvy. Na jídelníčku by se měly objevovat červená jablka, rajčata, tmavé hrozny, kvalitní hovězí maso, tuňák, losos.

Spokojenost pod peřinou. Víte, že účinnou prevencí proti nemocem je i spokojenost se sexuálním životem? Intimní chvíle s partnerem jsou podle vědeckých studií prokazatelně důležitou aktivitou, která svědčí srdci,

posiluje obranyschopnost organismu, snižuje možnost nachlazení, riziko výskytu depresí a má spoustu dalších zdravotních benefitů.

(vos)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469866
DnesDnes281
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden281
Tento měsícTento měsíc1496

Partnerské weby

apartman banner