Řada z vás jistě zná některou studánku, která je léčivá. V řadě případů se jedná o místa, kde v minulosti došlo ke zjevení Panny Marie, nebo k zázračnému uzdravení a podobně. Na těchto místech doporučuji nejen me ditovat a hledat genia loci (ducha místa), ale především nechat vodu samotnou, aby pomohla s uzdravením. Na těchto pozoruhodných místech se také vytváří silné bioenergetické pole, které dovede uzdravit i vážně nemocné. Jsou známy případy, že zmrzlá voda, donesená domů z mariánských studánek a svatých míst je schopna vyzařovat silnou energii, která na nás má vliv.

Malá Bělá – Klokočka je přírodní park v údolí potoka Rokytky. Jmeno Klokočka je odvozeno od mohutného klokoče, který kdysi rostl nad pramenem zdejší studánky. Vodě byly připisovány léčivé vlastnosti a vyléčila neduh kteréhosi člena z rodu Valdštejnů. Z vděčnosti dala r.oku1724 hraběnka Markéta z Valdštejna postavit nad pramenem kapli zasvěcenou svatému Stapinovi.
Malenovice u Zlína – Studánka Svatá voda je cílem výletů mnoha rodin. Voda je tak vyhlášená, že si pro ni jezdí lidé s kanystry jak z Otrokovic, tak ze Zlína. Samotný pramen je opředen pověstí o léčivé vodě. Cyrilometodějský badatel Dr. Fr. Přikryl ve svých Památkách vyslovuje dohad, že věrozvěsti slovanští tu kázali a křtili. Nad studánkou je malá rovina, z níž se zvedá příkrý svah se skalní jeskyní se sochou Panny Marie Lurdské. Poblíž stojí malá kaplička. Voda ze studánky má pomáhá na celou řadu neduhů.
Medonosy - Pramen svatého Vojtěcha se nachází v údolí Liběchovky, nedaleko od vesnice Medonosy. Je považován za zázračný a dle místních lidí léčí úspěšně ledviny, žaludek, střevní trakt a prostatu.
Medový Újezd – Studánka U černé madony se nachází kousek od cesty směrem na Holoubkov. Je velice hezká a zejména zbavuje tělo jedů, těžkých kovů a čistí krev.
Moldava – Studánka U dvou křížků je proslavená již z dob našich babiček. Má prý léčivé účinky a zbavuje řady nemocí. Křížky zde sice již nestojí, ale svou slávu si studánka zachovala do dnešních dnů.
Mneteš – Studánka se nachází na úpatí hory Říp a je častým cílem návštěv celé řady poutníků. Kdysi si ji pro její léčivou moc nechávali dovážet bohatí měšťané z Prahy. Údajně skvěle léčí kloubní a kostní onemocnění.
Menhartice u Křimova - Pramen Panny Marie se nachází u cesty v Bezručově údolí. Prý jde o posvátný a požehnaný pramen. Voda skvělé hojí kožní onemocnění a hnisající rány, pásové opary a bércové vředy.
Most – Pramen U cáchovny ve stejnojmenné ulici podle rozboru Zdravotního ústavu Ústí nad Labem dosahuje hodnot kojenecké vody.
Morávka – Štěpánova studánka u lesní cesty je cílem návštěvníků právě pro svou léčivou vodu. Obsahuje řadu minerálních látek.
Mokřany u Velkých Popovic – I tato studánka je opředena řadou legend o zázračném uzdravení, ale i o tajemném černém koni, který kdysi na tomto místě třikrát udeřil nohou do země a poté voda začala vyvěrat na povrch. Voda pomáhá při léčbě pohybového aparátu.
Melč - Pramen Maria Talhof vyvěrá za kapličkou. Jde o poutní místo s magickou vodou, o které se traduje, že je velmi léčivá a údajně pomáhá snad na všechny nemoci. Tak to tvrdí alespoň místní lidé.
Míšno - Dívčí studánka se nachází na rozcestí směrem na Míšov, Třemšín a Borovany. Trochu zapomenutá studánka je silně energetická a posiluje náš imunitní systém.
Myslík - Tento pramen je tak trochu utajený. Je znám jako Myslikovské Lurdy a nachází se nad obci Myslík. Jedná se o skalní kapličku lurdského charakteru. Malá zvonička na vrcholu skály byla postavena v roce 1948 a v květnu se zde konají bohoslužby. Voda je léčivá, a proto není divu, že si sem lidé pro ni chodí s kanastry.
Nebílovy – Studánka se nalézá u kaple svaté Barbory nedaleko obce Nebílovy na červené turistické značce. I ona pomáhá s léčbou řady nemocí. Dokonce má prý zázračný vliv na potenci a funkci ledvin a močového ústrojí.
Neveklov – Studánka u lesní cesty je známá pro lahodnou chuť vody a pro uzdravující sílu. Ve formě koupele pomáhá při léčbě onemocnění ženských orgánů.
Nečtiny – Studánka U svaté Anny se nachází na louce nedaleko silnice na Nové Městečko.
Nová Horka – Na studánku Na konci světa nedají dopustit zejména starší lidé.
Nové Strašecí – Studánka Pod kapličkou se nachází ve svahu Stochovské hory při cestě do Honic (z N. Strašecí). Byla zde vztyčena kaple zasvěcená Panně Marii. Studánce se přisuzuje léčivá moc. Bratr zdejšího sládka Františka Klinera, Onřej, byl prý pro ztrátu zraku propuštěn z vojenské služby, tou vodou se opět uzdravil.
Nýdek - Studánka U zlatého lva leží v blízkosti červené turistické značky. Podle lidí je léčivé a zlepšuje trávení a čistí krev a odbourává jedy v těle.
(dol)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2370155
DnesDnes296
VčeraVčera1030
Tento týdenTento týden5919
Tento měsícTento měsíc24390

Partnerské weby

apartman banner