Několik slov k epilepsii
Po přečtení článku „Jak žít s epilepsií“ mne napadlo, že mé zkušenosti by mohly být určitým informačním doplňkem. Jak jsem je získal? Díky své práci s grafologií. Při kontaktu s jedním mladým epileptikem jsem si povšiml, že dříve, než došlo k záchvatu, ukázalo se to v písmu. Sledoval jsem to a vždy, kdy jsem v písmu zaznamenal určité ukazatele (psal každý den), tak zhruba za 4 hodiny začal záchvat. Posléze začal fyzicky napadat matku a bratra. Chvíli je napadal, pak ulehl. Stávalo se to dvakrát až třikrát v týdnu. Potom byl případ, kdy pacient neměl příbuzné a na cizí si fyzicky netroufal. Tak to zkoušel psychicky a nakonec se pokusil o sebevraždu. Té bylo zabráněno, protože byl sledován. A jak to u něj začalo? Spouštěčem byla havárie. Jeho otec při ní zemřel, matka byla 4 měsíce v nemocnici a oba bratři byli také nemocní. Zajímal jsem se, jak k havárii došlo. Bylo to v aleji mezi stromy, za slunečného dne. Příčina nalezena nebyla, ale jaká byla při jízdě situace? Jak automobil projížděl alejí a slunce svítilo, kmitaly a střídaly se rychle stíny a zásvity. To je situace, která může vyvolat epileptický záchvat. Z toho vysvítalo, že v rodině mohl existovat dědičný sklon k epilepsii a potvrdil mi to i pokus. Prostudoval jsem si literaturu o epilepsii a zjišťoval, zda jde při běžném hovoru s člověkem nenápadně vyzkoušet, má-li k epilepsii dispozice. Potvrdilo se mi to např. u jedné ženy. Následně jsem se dozvěděl, že jakýsi její příbuzný páchal během epileptických záchvatů zločiny. A nebyl to jediný podobný případ. Zajímal jsem se o to dále a ukázalo se, že u některých zločinců jsou v písmu pozorovatelné náznaky epilepsie. Neříkám, že je tomu tak ve všech případech, ale v některých to vypadá, jako bychom je nejprve nechali zabíjet a potom zabili je. Takový případ se stal v Sušici. Tam sestra na porodnickém oddělení píchala dětem špendlíky do hlaviček a nakonec byla popravena. Při jedné sešlosti jí kolegyně doporučovaly, aby si u mne nechala udělat rozbor písma, ale ona nechtěla, dokonce se přede mnou schovala. Upozorňoval jsem, že s ní není něco v pořádku, ale nikdo to nebral vážně, protože ona byla jinak velice pečlivá. Také chtěla z nemocnice svého času odejít, ale nepustili ji. Tenkrát nemuseli člověka hned pustit, byť šlo o jeho žádost. Tím ji vlastně nutili k vraždění a pak ji, jako surového zločince - popravili. I v jejím případě se mohlo jednat o dědičnou záležitost, nevylučovalo to chování její matky a bratra. Není mi ovšem jasné, proč jedinec s epilepsií má sklony ke zločinu. Určitě by bylo nejen zajímavé, ale přímo potřebné to rozluštit.
V. W., Světec

Varovný sen
Žila jsem určitý čas s člověkem, který pracoval s kartami, runami a magií. Když ale začal dělat věci, které byly nemorální, neschvalovala jsem to a naše poslední společné dny byly plné zla. V té době před koncem vztahu jsem měla živý sen, zřejmě šlo o jakýsi následek jeho činů a kontaktů s lidmi špatných hodnot a zásad. V tom snu někdo zvonil, šli jsme otevřít - on, já a německá doga. Vešli dva profesionální mafiáni v černých kloboucích a beze slova začali střílet - ranou do srdce skončil život mága. Ten sen mě probudil o půlnoci, šla jsem mu o něm říci. Řekla jsem mu, že pokud půjde dál tou cestou, na niž vstoupil, špatně skončí. On na to jen odpověděl, že to je pouze můj názor. Ten prorocký sen se měl za velmi krátký čas, kdy jsem od něj odešla, vyplnit, protože způsob jeho života se vymykal normálu. Žil se ženou, zdravotní sestrou, která ho nechala 4 dny v komatu doma, což vysvětlila tím, že jí zakázal, aby ho odvezla do nemocnice. Že se něco děje jsem zjistila poté, co mi několik dní telefonovali lidé, že on hovory nebere. S kamarádkou jsem zjistila, jaký je stav věcí, zajistila jsem převoz do nemocnice. Druhý den jsem tam zašla a od lékaře jsem se dozvěděla, že měl otravu krve, a aby přežil, museli mu amputovat nohu. Dál jsem se o jeho osud nestarala a on dodnes neví, komu vděčí za život.
Hana B., Brno

Karma?
Měla jsem známost čtyři a půl roku, když jsem se rozhodla, že chci dítě. Šla jsem do toho s tím, ať se s tím muž, kterého jsem milovala, vypořádá, jak umí. Otěhotněla jsem okamžitě a byla spokojená. Když jsem seznámila snoubence se skutečností, reagoval dotazem, zda jsem těhotná s ním. Okamžitě jsem od něj odešla, příval slz ani nelze popsat. Dalších pár týdnů jsem prozvracela a během 4 měsíců zhubla 5 kilogramů. Snoubenec se přišel během toho času omluvit. Podotýkám, že ani na okamžik jsem nezauvažovala nad tím, že bych šla na interrupci. Nachystala se svatba a já v roce 1964 porodila krásného kluka. Byla jsem nevýslovně šťastná. Čas běžel a já na synovi pozorovala, že potřebuje stále dohled, výchovnou pozornost. Vystudoval strojní průmyslovku, ale s problémy, o dalším studiu jsme neuvažovali. Odešel na vojnu a stížností na něj neubývalo. Když se vrátil z vojenské služby, byl jako utržený ze řetězu. Začal kouřit, pít, měl plno děvčat, ráno jsem ho tahala z postele, aby šel do práce. Pak z domu od nás odešel a nedával o sobě vědět. Na chvíli se vrátil - kvůli mým prosbám. Ale dospělému už nic nepřikážete. Problémy se vršily. V 27 letech konečně trochu zakotvil, díky hodné a trpělivé dívce. Ale nevzali se a jejich jedinému dítěti bude 17 let. Ale už přes deset let se syn s námi nestýká, nekomunikuje s námi. Manžel před dvěma lety zemřel. Syn se za ním nezastavil v nemocnici, nepřišel mu na pohřeb. V té době jsem velice přemýšlela o tom všem, co se dělo. Přišla jsem na to, že to může mít karmickou souvislost. Vzpomněla jsem si, jak jsem otěhotněla a jak se k tomu snoubenec postavil, v jakém stresu jsem pak byla. Toto poznání mi pomohlo pochopit synův postoj a jeho chování. Když probíhalo notářské řízení pozůstalosti po manželovi, napsala jsem synovi tři dopisy. Neodpověděl, ale já už teď asi víc pro změnu našeho vztahu udělat nemohu. Mám ještě mladší dceru, ani ta se s ním ale nestýká. Vadí jí a mrzí ji, jak se zachoval a chová. No, i tak může vypadat důsledek našich neuvážených slov, činů a podobně.
Helena J., jižní Morava

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2433102
DnesDnes96
VčeraVčera729
Tento týdenTento týden3220
Tento měsícTento měsíc3220

Partnerské weby

apartman banner