Dopisy, které přicházejí do redakce, dokazují, že je dobré neztrácet naději a optimismus ani v těžkých chvílích. Pomoc někdy přichází z míst, odkud bychom ji nečekali, i naše nejtajnější přání se mohou vyplnit. Vaše příběhy dodávají sílu a odvahu dalším lidem, aby nepřestali doufa t a radovat se ze života, který mají před sebou.

Boží mlýny

Bdí nad námi nějaká vyšší moc, nějaké zvláštní síly? Podle některých vašich příběhů tomu tak skutečně je. Ale kromě toho, že nám mohou pomoci v těžkých chvílích, starají se rovněž o jakousi „světskou spravedlnost“. Přesvědčen je o tom čerstvý sedmdesátník - pan Vladimír S. ze Šluknovska. Odmalička prý slýchal pořekadlo, které praví, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Nevěřil ale, že na každého jednou dojde. V sousedství jejich rodiny totiž žil jistý muž, - říkejme mu pan T. – nikdo z městečka ho rád nepotkával. Tvářil se pořád jako morous. Žil si velmi dobře, ale nebyl to dobrý člověk. Jeho manželka nikdy nemluvila a vše nasvědčovalo tomu, že ji bije. Neměl rád zvířata a domácí mazlíčky ostatních lidí ohrožoval otrávenými návnadami.

Přesto mu vše procházelo bez trestu - pomluvy, podvůdky, agrese. Proplouval si v pohodě životem a svému okolí se nepokrytě vysmíval - tvrdil, že mu nikdo nesahá ani po paty a nikdo si na něj nepřijde. A pak se v ulici, kde pan Vladimír bydlel, usadila toulavá kočka. „My, děti, jsme si ji oblíbili, nosili jsme jí zbytky jídla. Byla velmi chytrá, otráveného masa se nikdy ani nedotkla a pana T. doháněla doslova k šílenství. Potom vrhla koťátka. A právě na těchto bezbranných tvorečcích si pan T. vybil svou zlost, mstil se kočce a snad celému světu.“ Kočka z ulice zmizela beze stopy, děti i dospělí měli řádění pana T. dost, ale nikdo se mu neodvážil postavit.

Třetí den po incidentu s koťaty nasedl pan T v odpoledních hodinách do automobilu se svou ženou a jel cosi vyřizovat do okresního města. Už se nevrátil. Zemřel při autonehodě, k níž došlo na zcela rovném úseku silnice. Podle lékařů havaroval proto, že dostal infarkt. Jeho manželka, která karambol přežila jen s několika šrámy, potom lidem vyprávěla, za jakých podivných okolností k tomu došlo. Přímo uprostřed silnice prý seděla ta kočka, které pan T. zabil koťata. Kolem bylo i několik dalších koček, zatarasily cestu. Pan T. troubil, aby uhnuly, ani se nepohnuly. To ho velmi popudilo, šlápl na plyn a rozjel se proti nim. Vzápětí zkolaboval a sjel s autem do příkopu. Byla to náhoda? Nebo ho zasáhl trest za vše, co napáchal?
(nam)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475396
DnesDnes563
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1737
Tento měsícTento měsíc7026

Partnerské weby

apartman banner