DNA
Je to už delší čas, co vyšel článek o nových objevech v souvislosti s DNA. Plně souhlasím s tím, že má DNA velký význam v medicíně, v kriminalistice a v současné době i při určování otcovství. Některé pojišťovny ve světě využívají takto získaných informací k tomu, aby stanovily pojistné podmínky při uzavírání smluv s osobami, které se u nich chtějí nechat pojistit. Pomocí DNA bylo zjištěno, že do naší slovanské historie zasáhli také Keltové, kteří v dávných dobách na našem dnešním území spolu s našimi předky žili. V současné době rovněž narůstá počet důkazů, které naznačují, že je původ lidstva mimozemský. Též naznačují, že se genetické kódy v minulosti měnily, byly ovlivňovány cestou určitých druhů kosmického záření. Jak se ukazuje, vedle kosmických paprsků na složení DNA působí také radioaktivní záření, které uniká z některých jaderných elektráren (ať už za běžného provozu či při haváriích). Proces ovlivňování DNA probíhal však již v dávné minulosti. Vezměme si desítky a možná stovky soch v Egyptě, Itálii, Řecku, které znázorňují zvířecí těla s lidskými hlavami. Podle některých dnešních odborníků jde o jakousi abstrakci umělců tehdejší doby. Ale co když právě tito sochaři ztvárňovali realitu, tedy to, co viděli a s čím se setkávali? Vedle historických stojí i některá zajímavá fakta ze současnosti. V několika posledních letech došlo v Africe asi k pěti případům, kdy se černým rodičům narodily bílé děti. A naopak - před několika lety se v Anglii bílým rodičům narodil černoušek. Manželská nevěra byla údajně vyloučena, lékaři přiznávají, že pro to nemají vysvětlení. To vše potvrzuje názory profesora Changa, který upozorňuje na to, co bylo v článku uvedeno - že na složení a případné změny DNA má vliv kosmické záření. Co se týče vlivu radioaktivního záření, důkazy by měla dodat černobylská oblast, kde se i řadu let po havárii a provedených sanačních pracích rodí zdeformovaná zvířata a ptáci, hadi s dvěma hlavami, někteří plazi dosahují nebývalých rozměrů. O určitou senzaci se v minulých letech postarala také Severní Korea. Zde se totiž údajně začaly provádět experimenty, jejichž cílem bylo vychovat novou generaci lidí. Tito lidé měli být na vysoké odborné i morální úrovni, měli splňovat podmínky tzv. procitnutí, k němuž by mělo dojít v tomto tisíciletí. V čem experiment spočíval?
Na jednom pracovišti se soustředilo například 300 mužů a 300 žen. Ti spolu pracovali a vznikaly přirozené vztahy. Podmínkou při výběru mužů i žen bylo, aby byli narozeni ve stejný den, případně i ve stejnou hodinu. Například 10. ledna. Další podmínka spočívala v tom, že muži museli být o 15 let starší než ženy. Kolektiv tedy kupříkladu tvořili ženy ve věku 20 let a muži ve věku 35 let. Na pracovišti vznikaly manželské vztahy a z těchto manželství se rodily děti s vrozeným talentem pro matematiku a jiné technické disciplíny. Vše podléhá matematické analýze. Rodiče, kteří chtějí mít potomka s uměleckým talentem, musí volit věkový rozdíl 25 let. Konečné věkové rozpětí mezi manžely nebo milenci je 30 let. Korejští odborníci prý vypracovali přesné tabulky, které určují, jaký musí být věkový rozdíl pro různé vědní obory. V rámci experimentu pak musely ženy od 3 měsíce těhotenství denně provádět tzv. psychickou přípravu. Ta spočívala v tom, že si každý večer na 1 hodinu sedly s otcem dítěte v úplném klidu, bez dalších osob. Oba si museli během té doby představovat, jak bude jejich potomek vypadat. Soustředili se na to, že dítě, jež se má narodit, bude zdravé, moudré, silné, na morální úrovni, čestné a pracovité, prostě takové, aby bylo přínosem pro společnost. Severní Korea je uzavřená společnost a zřejmě se nachází ve složité situaci. Úspěchy, kterých však dosáhla ve vojenské oblasti, jsou překvapivé a byly dosaženy bez pomoci okolního světa. Ovšem na to, zda je zmiňovaný korejský experiment skutečně cestou k ovlivnění DNA, nám zřejmě dá odpověď až budoucnost.
Václav B., Humpolec
Zná svou minulost?
Je mi 55 let a žiji na vesnici. Dcera se zetěm bydlí s pětiletou vnučkou ve 100 kilometrů vzdáleném městě, takže se navštěvujeme sporadicky. Jsem ráda, když mi malou čas od času přivezou a nechají mi ji třeba týden či 14 dní na hlídání. Odmalička je velmi zvídavá a chytrá, o tom není pochyb, ale z toho, co se odehrálo o letošních prázdninách, když byla zase u mě, jsem byla v šoku. Je možné, že si to dítě pamatuje něco ze svého minulého života? Opakovaně mi řekla, že se nejmenuje Eliška, ale Lily Motgomeryová. Brala jsem to jako hru, tak jsem se ptala, kde Lily bydlí a ona mi odpověděla, že v Irsku. A dál mi vyprávěla, že měla bratříčka, ale ten umřel, když mu byly dva roky. Popsala mi i dům a malé hospodářství. Večer jsem dceři volala, abych se zeptala, jestli nemají nějaké známé ve Velké Británii, jestli vnučka neviděla nějaký film, kde vystupovala jakási Lily Montgomeryová, nebo zda jí nečte nějaké příběhy… Dcera nechápala, proč se takhle vyptávám, její odpověď na všechny mé otázky byla NE. Nevím, co si o tom mám myslet a zda se k tématu s vnučkou ještě někdy vracet.
Miluše R., severní Morava


Pomoc z nebes
Andělé jsou opravdu našimi strážci, ochraňují nás, pomáhají nám. Když třeba nemohu najít klíče, poprosím archanděla Michaela, který zařídí, že po chvilce klíče naleznu. Vždy poděkuji a omluvím se, že jsem andělíčky vyrušila. Andělé nám mohou pomoci v mnoha situacích a při mnoha činnostech. Bydlím v bytovce s plynovým topením. Když měřáky ukáží, že je nedostatek vody, musí se voda do kotle doplnit, což není jednoduchá práce. Musí se nasadit hadice u radiátoru a u baterie umyvadla, kde je přívod vody. Nesmí se zapomenout na těsnění. Šroubovat se musí proti směru hodinových ručiček. Dále se musí provést odvzdušnění u radiátoru a baterie. Potom se vše dotáhne a konečně se může napouštět voda do kotle, který musí být studený. Vody nesmí být více, než je stanoveno, proto se to musí dobře pohlídat. Potom se musí vše uvést do původního stavu, odšroubuje se hadice a zapne se kotel, který, když je vše v pořádku, začne fungovat, tedy radiátory začnou hřát. Po jednom takovém náročném dopouštění kotle jsem měla radost, jak to i ve svých 77 letech zvládám a pochválila jsem se za šikovnost. Pak jsem zašla k umyvadlu, abych přidělala zpět k baterii trubičku, která tam patří. Nešlo mi to, což mě překvapilo. Dávala jsem pozor na závity, přesto byla má snaha marná. Zkoušela jsem to znovu a znovu, ale zbytečně, nikam to nevedlo. Teprve když jsem z toho už byla opravdu nešťastná, napadlo mě, že přece mohu poprosit o pomoc andělíčky. S pláčem jsem to hned udělala a skutečně, když jsem to znovu pak po chvilce zkusila, povedlo se! Andělíčkům jsem několikrát poděkovala a omluvila jsem se, že jsem sama sebe předčasně pochválila. Myslím si, že se můžeme chválit až tehdy, když je vše hotové. Byla to cenná zkušenost, ale pocítila jsem štěstí, protože vím, že nikdy na nic nejsem sama.
Anna M., Rudoltice

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505638
DnesDnes107
VčeraVčera590
Tento týdenTento týden3890
Tento měsícTento měsíc16984

Partnerské weby

apartman banner