Mocná slova

Slova mohou povzbudit i zabíjet. Mají obrovskou moc, aniž bychom si to vůbec uvědomovali. Nejedná se o žádnou frázi, ale fakt, který je daný a který dnes a denně ovlivňuje jak život náš, tak i ostatních. Slovem vysíláme do prostoru

obrovské množství energie - přání, která začnou okamžitě rezonovat a také se přesně v takové formě vrátí, navíc umocněná.

Používáme je stále, vyjadřujeme jimi, co si myslíme, co chceme. Volíme je podle situací. Někdy jsou rázná, někdy mírná, někdy nad nimi rozmýšlíme, někdy je používáme tak, jak velí naše emoce. V každém případě je v nich vždy to, co momentálně cítíme, co tušíme nebo dokonce víme, že je správné.

Dobře mířené slovo nám může hodně pomoci nebo dost ublížit. Stejně je to i s naším protějškem. Můžeme ho povznést až do oblak nebo ho ubezpečit, že je naprosto bezcenný a zbytečný. Slova vyjadřují nejen naše emoce a přání, snahu osvětlit, jak vnímáme situaci. Mohou být i použita jako velmi účinná zbraň.

Slova naučená

Všichni máme ve svém slovníku jistá slova, která používáme častěji. Mnohdy si je ani neuvědomujeme, ale všímají si toho ostatní. Až při upozornění na to, jaká slova používáme ve větách zbytečně často, uvědomíme si, která to jsou.

Vyplňujeme jimi mezery, kdy nemůžeme najít vhodný výraz, nebo nastavíme větu, aby měla důraz na cokoliv. Používáme je i tehdy, snažíme-li se něco vyprávět nebo vysvětlit a mluvíme rychleji. Někdy jsou ale tak zažitá, že jsou do vět vkládána prostě jen tak. 

Nerozmýšlíme nad nimi, přesto, že bychom měli. Dokáží totiž měnit chod událostí příštích jak k lepšímu, tak k horšímu. Vždy záleží na tom, která slova konkrétně máme "uvnitř" a která jsou už prakticky naší součástí.

Určitě známe všichni spojení, která jsou dokonce používána velmi často. Málokdo v nich hledá zvláštnosti, přestože zvláštní jsou. Ale měli bychom vážně popřemýšlet o tom, jaká slova každý den používáme.

Hrozně se těším- těšit se na cokoli je přece krásné, tak proč hrozně? Slovo hrůza má zcela jiný význam. Používá se při událostech, které k těšení opravdu nejsou. Aniž bychom si to uvědomovali, můžeme těšení dopředu dost ovlivnit natolik, že na konci zjistíme, že jsme se těšili trochu zbytečně, protože nebylo na co. 

Strašná touha - málokdo asi touží po tom, aby si užil něco strašného. Pokud po čemkoli toužíme, v naprosté většině jsou to věci nebo lidé, které moc chceme. Podvědomě tušíme, že až toho dosáhneme, bude to krásné. Strach jde přece z jiných věcí a ten by nás navíc vůbec neměl ovládat. Je to velmi silná emoce, která dokáže neuvěřitelně rychle zkazit cokoliv. 

Jsou to některá větná spojení, která nám mohou do budoucna ovlivnit život velmi zajímavým způsobem, ať už se to zdá nemožné jakkoliv. Pokud totiž zapátráme v paměti, najdeme zcela jistě pár událostí, které nedopadly jen proto, že byly dopředu odsouzeny, a to klidně naprosto nevědomě. 

Slova a zdraví

Naše tělo je skvělý a naprosto dokonalý nástroj. Umí naprosto vše, dokonce i to, co bychom do tohoto důmyslného „stroje“ nikdy neřekli.

Ovlivňuje ho mozek, který je tak dokonalý, že nic dokonalejšího už prostě není. Máme v hlavě vesmír ve zmenšené podobě, ale fungující naprosto stejně. Jen o tom nemáme nejmenší ponětí. Je napojený na vše kolem, je to energetické centrum, které zpracovává informace za nás, protože my to neumíme. Ale to neznamená, že s námi nekomunikuje. Mluví stále, jen svojí řečí. Abychom tohle všechno dokázali sladit, je nutné řeč našeho geniálního centra pochopit, když už nedokážeme pochopit jeho podstatu a možnosti. 

K tomu, aby k nám toto centrum promlouvalo, používá právě tělo, které hovoří stále. Kdo ho umí vnímat a přečíst? Bohužel, zakrněli jsme v naprosté většině i v tomto směru. Přesto je jeho řeč naprosto jasná. A protože je všechno se vším propojené a vše se vším souvisí, jsou to právě i ta slova, kterými mnohé ovlivňujeme.

Kontrola slov

Kontrola toho, co říkáme, je prvním krokem k tomu, abychom začali měnit velmi zásadní věci v našich životech. I ten největší skeptik se tak může snadno přesvědčit o tom, jak snadné je si začít měnit život a plnit sny. A také začít si uzdravovat svoje tělo. Nejedná se o jednoduchý úkol. 

Zkuste si udělat seznam toho, co nejčastěji používáte, pak to změňte v pozitivní (příklad: tomu nerozumím - pochopili to jiní, pochopím to také. Pokud ne, mám pochopit něco úplně jiného, protože tohle pro mě důležité není). Pokuste se přísně si hlídat příměry, které použijete pro tu či onu situaci, ať už se jeví jakkoli dramaticky nebo je naopak naprosto triviální.

Udělejte si seznam pozitivních nebo neutrálních příměr, které používat budete. To znamená, nacvičit si je. K tomu, aby se nám vryly do paměti nastálo, potřebujeme 21 dní. Pokuste se prostě kontrolovat při vyhodnocování jakýchkoli situací, ať se jeví jakkoli. Pamatujte, že nic se neděje náhodou a vše je dané. 

Obklopují nás vzkazy, které k nám jsou vysílány neustále. Poslouchejte je a čtěte je. Přicházet nepřestanou nikdy. Proto je dobré je číst a řídit se jimi, "ti nahoře" to s námi nikdy nemyslí zle. Nechte tedy to dobré k sobě stále proudit. 

 Naďa Kučerová

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453562
DnesDnes258
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden1469
Tento měsícTento měsíc4508

Partnerské weby

apartman banner