2611zdraví1Již staří Řekové ...Okřídlená fráze je zde však namístě. Již staří Řekové opravdu věděli, že rakytník řešetlákový je medicínou ukrytou v oranžové bobulce. Přes dvacet století byla tento přírodní zázrak téměř zapomenut, aby se na konci minulého století zjistilo, že je skutečně

velmi efektivní v bojí s nejrůznějšími chorobami.

Oranžové bobulky rakytníku dozrávají na konci léta až do října. Obsahují řadu vitaminu, například céčka je v nich desetkrát více než v citrusových plodech. Nechybí jim ani vitamin A, B, F, K a D. Rakytník je také cenným zdrojem organických kyselin, pektinu, minerálů, tříslovin a silic. Mnohé kosmetické firmy na rakytník doslova „přísahají“. Olej z této zázračné rostliny má omlazující účinky na pleť, dokonale ji chrání, a to i proti slunečním paprskům.

2611zdravi 2Staří Řekové opravdu věděli, proč rakytník používají v medicíně. A protože my víme, že starověcí lékaři byli na vysoké úrovni, předpokládejme, že dokázali rozpoznat, že ten, kdo oranžové bobule konzumuje, je méně nemocný. Rakytník podporuje imunitu. Pozitivní vliv má i na podporu činnosti jater a slinivky, tvorby žluči a trávicích enzymů. Ovšem dokáže léčit i žaludeční vředy. Užívání rakytníku se doporučuje i při ozařování. Možná i starověcí lékaři věděli i to, že má protinádorové účinky.

Co jim však nemohlo ujít v žádném případě, byl fakt, že má kladný vliv na zastavení průjmu, dermatologické problémy a krevní oběh.

(les)

Vůně, řecké esenciální a tělové oleje si můžete zakoupit v prodejně a e-shopu Sanatoria Europa – www.sanatoriumeuropa.eu.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500778
DnesDnes427
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3468
Tento měsícTento měsíc12124

Partnerské weby

apartman banner