Šťáva z netřesku Listy, obzvláště šťáva vytlačená z netřesku se upotřebí k zevnímu natírání kuřích ok, pih, popálenin a podobně. Šťáva z dužnatých listů pomáhá proti průjmu a při chorobách močového měchýře. Doporučuje se užívat denně dv ě až tři lžičky této čerstvé šťávy. Má-li někdo vřídky v ústech, vyplachuje si ústa vodou, do níž přidal několik lžiček netřeskové šťávy. Zevně se vytlačená šťáva netřesku přikládá také na záněty a otoky.
Bolesti v krku Mírní odvar z černého bezu, puškvorce, kopřiv, slezu a šalvěje. Na místo, kde cítíme píchání, přikládáme vařené lněné semeno s medem a olejem. Obklad musí být teplý.
Cibulová šťáva proti kašli Cibule a dvojnásobné množství cukru se uvaří v trošce vody v strupovitou tekutinu, která se znamenitě osvědčuje proti kašli, užívá-li se jí občas po kávové lžičce.
Med na spáleniny Potřeme-li spálené místo na těle medem, zmírníme ihned bolest a zabráníme tvoření puchýřů. Rány se pod medem rychle hojí a uškodit jim nemůžeme. I k vymývání různých ran je převařená voda s trochou rozmíchaného medu a s přídavkem arniky výborným čistícím a hojícím prostředkem.
(ryp)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469907
DnesDnes322
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden322
Tento měsícTento měsíc1537

Partnerské weby

apartman banner