Již po staletí se v lidovém léčitelství při léčbě trávicích a jaterních potíží používá máta peprná. Mátový čaj může být podpůrným lékem při léčbě žlučových kamenů. Při nemocech jater nebo žlučníku vám může pomoci pampeliška (smetanka lékařská). Zabraňuje tvoření nových a zvětšování již existujících kamenů. Užívejte třikrát denně šálek čaje z této bylinky po dobu 6 až 8 týdnů. Obdobně působí i čaj ze směsi pampelišky s třezalkou tečkovanou.
Také oblíbený čaj z heřmánku pravého podávaný denně pomáhá při léčbě žlučníkových kamenů. Připravuje se tak, že dvě lžičky usušených květů přelijeme 250 ml vroucí vody a necháme 15 minut vyluhovat pod pokličkou.
Ostropestřec mariánský se užívá k léčení již od antického Řecka a Říma. Bylo o něm napsáno více než 300 vědeckých prací, které potvrzují příznivé účinky této rostliny, především při léčení jaterních onemocnění. K léčebným účelům se používají semena. Ostropestřec posiluje činnost jater, podporuje regeneraci jaterních buněk a snižuje hodnoty cholesterolu, což omezuje i možnost vzniku kamenů.
V babiččině medicíně fungovalo přikládání horkých obkladů z uvařených a rozmačkaných brambor na oblast jater. Dobrá je i kaše z lněného semene. Na odstraňování žlučových kamenů můžeme použít i starý lidový prostředek - cibulovou vodku. Připravíme ji z 150 g nadrobno nakrájené cibule, kterou dáme do tmavě skleněné láhve a zalijeme 150 ml vodky. Uzavřeme a necháme 10 dnů louhovat. Poté přecedíme a užíváme 2-3krát denně vždy před jídlem asi 10 kapek.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500488
DnesDnes137
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3178
Tento měsícTento měsíc11834

Partnerské weby

apartman banner