Zima je nenávratně pryč a nadcházející období je ideální pro detoxikační kúru. Udělá celkově dobře organismu, vzhledu pokožky, přispěje ke zhubnutí, k načerpání energie, k posílení imunitního systému. Detoxikační proces si můžeme naordinovat nejen na jaře, ale pokaždé, když zpozorujeme, že něco není v pořádku. Máme za sebou například velmi náročné pracovní dny, nestřídmý jídelníček s velkým množstvím jídla, oslavy s přemírou alkoholu, jsme v depresi.
Detoxikaci organismu je možné nazvat moderní alternativou půstu. Jednodenní nebo dokonce několikadenní hladovění, jak vyznávali naši předci, ale lékaři nedoporučují. Nebezpečné může být jak pro zdravé lidi, tak pro ty, kteří podstupují léčbu nějaké choroby. V takovém případě je vždy dobré poradit se o očistě organismu s lékařem.
Tělo můžeme zbavit toxinů po zimě týdenní očistnou kúrou. Pro odlehčené dny můžeme zvolit prakticky jakékoliv oblíbené ovoce nebo zeleninu. Zdravou a výživnou šťávu připravíme například z jablek, která posílí imunitu. Čerstvé šťávy z citrusového ovoce se postarají o rozpuštění hlenů a toxických nánosů ve střevech. Šťáva z hroznů dodá tělu energii, bramborová bude cenným zdrojem vitaminů C, vitaminu skupiny B, zlepší činnost střev a funkci jater, uleví potížím se zácpou. Celerová šťáva kromě cenného vitaminu C, který podpoří imunitu, také pomůže s nervozitou, křečovými žilami, vhodné je užívání při srdečních onemocněních. Hlad mohou zahnat zeleninové polévky. V jídelníčku by se měla v detoxikačních dnech objevovat co nejčastěji zelenina uvařená v páře, kousek celozrnného pečiva, netučný tvaroh, ovesné vločky, luštěniny, ryba, sójové klíčky, lehká zdravá strava.
Při detoxikačním programu je velmi důležité dodržovat pitný režim. Ovocné šťávy, zelený čaj je velmi vhodné kombinovat s pitím bylinkových čajů. Kopřivový čistí žlučník a játra, podporuje metabolismus, čaje z fenyklu a badyánu přispívají k lepšímu trávení a zabraňují nadýmání. Vhodný je i čaj z meduňky, co dokáže uklidnit duši, šípkový poslouží jako dobrá prevence před nachlazením a infekčním onemocněním.
(mv)

DODATEK
Detoxikovat organismus znamená přirozeně pomoci tělu odstraňovat toxiny a nahromaděné jedy. Nejvíce škodlivých látek se do těla dostává prostřednictvím potravin, znečištěným prostředím, jejich přítomnosti v těle vděčíme také stresu.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2502805
DnesDnes310
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1057
Tento měsícTento měsíc14151

Partnerské weby

apartman banner