Na vaše dotazy týkající se nemocí a obecně oblasti zdraví odpovídá paní Renata Herber, která se mimo jiné zabývá bylinnou léčbou a výživovým poradenstvím.
Paní M. S. (80 let) se ptá: „Trpím silnou zácpou. Kupuji si gutalax, ale zajímá mne, zda jsou nějaké přírodní prostředky na zmírnění potíží..."
Na zácpu je nejlepší len - semeno, který dodá střevům sliz a zlepší vyprazdňování přirozenou cestou. Doporučuji lněné semínko rozdrtit a denně užívat 2 polévkové lžíce ráno a večer, hodně zapít. Můžete si ho přidávat i do jídla. Dále doporučuji večer čaj z krušinové kůry -jeden šálek. Krušinová kůra nezpůsobí náhlé křeče ani průjem, přitom pomůže k rannímu pohodovému vyprázdnění.
Paní Anna Š. píše: "Pět let trpím hučením v uších. Doporučíte mi nějaké vyšetření nebo čaje, případně něco jiného, co bych mohla užívat? Doktoři mi nejsou schopní pomoci, obtěžuje mě to a hůře slyším. Jinak beru léky na tlak a na ředění krve..."
Vše je způsobeno špatným krevním oběhem. Hučení v uších způsobuje vysoký krevní tlak. Hučení v uších a vysoký tlak odrážejí stav vašich ledvin. Zde doporučuji Jančův ledvinový čaj 3 x denně, tinkturu Šišák bajkalský a kozlík lékařský.
Čtenář Libor H. si postěžoval: "Opakují se mi záněty dásní a zubů. Nemáte nějakou bylinnou léčbu a prevenci?"
"Chybí vám zcela jistě v těle vitamin C. Zaměřte se na výživu, která vám ho dodá. Dále pak doporučuji místo zubní pasty používat zubní olej, který vám pomůže v léčení zánětů a i jako prevence proti nim. Zubní olej: Do jedné třetiny sklenice dejte čerstvou šalvěj a mátu peprnou, zalijte kukuřičným olejem. Tři týdny macerujte a denně směs zamíchejte. Pak vše přeceďte do tmavé sklenice. Zubní olej se nakape na kartáček a zuby se dále čistí běžným způsobem. Ústa se však již nevyplachují vodou! Olej zůstane v ústní dutině mezi zuby a na dásních i několik hodin a stále předává léčebné látky. To zubní pasty nedokážou.
Kontakt: www.renataherber.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500280
DnesDnes574
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2970
Tento měsícTento měsíc11626

Partnerské weby

apartman banner