Trápí vás podbradek, toužíte po štíhlém krku? Jen aktivní fyzická činnost přinutí sval, aby si zachoval správný tvar a určité napětí. To platí pro tvář i krk. Cílené cvičení může významně ovlivnit regeneraci pokožky, prokrvit svaly, zvýšit přísun kyslíku a živin a tím docílit mladistvější vzhled. Pomůže i při dlouhodobém sezení se skloněnou hlavou nad psacím stolem, ale také při psychickém napětí, které způsobuje křečovité držení hlavy.
Jak se zbavit dvojité brady? Zkuste pravidelně opakovat následující cviky:
Na uvolnění. Ruku si opřete o stůl, podepřete si s ní bradu a vytvořte protitlak - bradu tlačte směrem dolů a ruku nahoru a vydržte alespoň pět minut. Přitom musíte cítit, jak vám svaly pracují.
Při druhém cviku byste měla mít zcela uvolněná ramena. To je základem pro další cvičení. Když jste to zvládla, nadýchněte se, napřimte, zdvihněte ramena a hlavu vtáhněte mezi ně. Potom prudce vydýchněte a úplně uvolněte ramena tak, aby klesla dolů. Opakujte vícekrát, než pocítíte, že ramena a ruce vám ztěžkly. Po uvolnění se zahleďte rovně před sebe.
Cvičení pro dekolt. Mírně zakloňte hlavu a pootevřete ústa. Bradu táhněte směrem nahoru. Měla byste cítit tah směrem od hrudníku přes krk až k bradě. V takovém případě cvičíte správně.
Posilování svalů krku. Mírně zakloňte hlavu, brada musí směřovat vzhůru, kývejte s ní do stran. Tímto cvikem báječně procvičíte nejen svaly krku, ale zároveň posilujete krční obratle. Opakujte nejméně dvacetkrát.
Proti stresu. Hlavu držte rovně a nadýchněte se. Při výdechu pomalu otáčejte hlavou doprava, jako byste se chtěla otočit, potom otočte hlavu zpět do základní polohy. To samé proveďte na opačnou stranu. K tomuto cviku je dobré se vracet, jestliže pociťujete únavu, jste ve stresu, potřebujete načerpat energii.
(ruch)

RADA SPIRITU
Počítejte s tím, že na začátku cvičení můžete pociťovat mírnou křeč, ale při pravidelném provádění těchto cviků si tělo postupem času zvykne.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500433
DnesDnes82
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3123
Tento měsícTento měsíc11779

Partnerské weby

apartman banner