Když máte…
… šupinatou pleť. K udržení zdravé pleti jsou nezbytné vitaminy skupiny B. Jejich nedostatek, zejména vitaminu B 2 a biotinu se projevuje šupinatěním a šedivěním kůže. Nejbohatším zdrojem biotinu jsou droždí, květák, ledvinky, ryby, ovoce, žloutek, kuřecí maso, hrách.
… mastnou pleť. Pokud máte příliš mastnou pleť, pravděpodobně je to nedostatkem komplexu vitaminu B, zejména vitaminu B 2, B 6 a biotinu. Užíváním B komplexu, třeba v podobě potravinového doplňku Pangaminu, zajistíme přísun všech těchto požadovaných vitaminů.
… ochablou pleť. Proces vadnutí pokožky je úzce vázán na množství tuků, které denně sníme. Platí úměra, že čím více tuk přijímáme, tím více bude vzhled pleti povadlý. Máte-li problémy s ochablou, matnou, nepružnou a podrážděnou pokožkou, prospěšným může být vitamin E.
… hnědé skvrny na pokožce. Tmavé pigmentové skvrny na pleti se objevují s přibývajícími léty, jsou příznakem stáří a někdy mohou vznikat i jako důsledek antikoncepce. Pokud ale bude mít organismus dostatek vitaminů skupiny B, zvláště kyseliny listové a niacinu, lze je odstranit nebo dokonce předejít jejich vzniku.
(jam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472949
DnesDnes354
VčeraVčera619
Tento týdenTento týden3364
Tento měsícTento měsíc4579

Partnerské weby

apartman banner