Říká se, že nejlépe člověk zvýší krevní tlak tehdy, když se pořádně rozčílí. Zvýšení můžeme docílit užíváním následujícího bylinného čaje. Vezmeme bodlák (Carduus) usušený ve stínu a to pouze jeho listy. Jednu polévkovou lžíci nasušených listů bodláku zalijeme jedním šálkem vroucí vody a necháme stát asi půl hodiny. Potom scedíme a popíjíme po jedné čtvrtině šálku čtyřikrát denně. Tato bylinná léčebná kúra trvá pouze týden, potom následuje sedmi až desetidenní pauza. Je to však individuální, kúru můžeme zopakovat při naměřeném sníženém krevním tlaku pod 110/70 torrů.
Na vysoký krevní tlak pomáhá kefír s mletou skořicí. Kefír zlepšuje mikroflóru tlustého střeva a také funkci celého trávicího ústrojí. Skořice pomáhá v normalizační funkci slinivky břišní. Upravuje se nejen krevní tlak, ale i cukr v krvi, snižuje špatný cholesterol.
Meduňka, listy černého rybízu i skořice obsahují hodně éterických olejů. Mají žlučopudný, spasmolytický účinek a působí kladně nejen na celý organismus, ale především na cévy. Jako součást léčby vysokého krevního tlaku bylinami je důležité pěstovat kladné emoce, což je radost, smích, optimismus, dobrá nálada.
(mik)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475225
DnesDnes392
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1566
Tento měsícTento měsíc6855

Partnerské weby

apartman banner