Proti kývání zubů, pokud ještě není rozvinuta paradentóza, ale i v jejím počátečním stadiu je vhodné a žádoucí sníst denně jednu syrovou bramboru a dvě větší brambory žvýkat, následně rozžvýkanou hmotu vyplivnout. Brambory si raději nastrouhejte, stejně tak lze kousat kostivalový kořen a ten také vyplivnout. V bramborách je látka, která se nazývá allantoin, která působí hojivě.
Na paradentózu poslouží měsíčková či šalvějová tinktura, případně také výluhy těchto drog. Výluh buď podržíte v ústech nebo ještě lepší je vzít tampon, který do něj namočíte a zasahujete přímo paradontální choboty na postižených zubech.
Jak postupovat? Po dokonalém vyčištění zubů provedete velmi důkladnou prstovou masáž dásní a pak teprve budete aplikovat buď tinkturu nebo výplach. Tampony s tinkturou zavádíte na dobu 5 minut, výplachy pomocí čajů provádíte zhruba čtvrt hodiny. Čaj v ústech držíte a převalujete. Proceduru děláme dvakrát denně.
Otlaky v ústech po zavedení nové protézy dokáží pořádně znepříjemnit život. Může vám pomoci nálev ze dvou dílů heřmánku a jednoho dílu máty peprné a dobromysli. Nálevem si několikrát denně vyplachujete ústa.
S afty na sliznici dutiny ústní si poradí nálev, který je složený z následujících drog - po dvou dílech šalvěje a květu černého bezu a po jednom dílu nati slézu, kořene proskurníku a květu heřmánku, nálevem si vyplachujete dutinu ústní.
(eva)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501428
DnesDnes397
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden4118
Tento měsícTento měsíc12774

Partnerské weby

apartman banner