Lupy jsou vlastně zaschlé kožní buňky pokožky nacházející se ve kštici. Tvoří se ve většině případů lidem, kteří mají sníženou činnost štítné žlázy, při některých interních onemocněních. Dnes existuje celá řada šamponů a jiné vlasové kosmetiky proti lupům. Vyplatí se nešetřit na promašťování vlasové pokožky. Ke snížené tvorbě lupů mohou pomoci i bylinky.
Čajové tonikum. Můžeme si uvařit silný čaj, kterým navečer potřeme celou pokožku hlavy. Opakujeme jednou za tři až čtyři dny.
Jablečný ocet. Do 500 ml vlažné vody dáme dvě polévkové lžíce jablečného octa, dobře promícháme a tímto roztokem opláchneme celou hlavu. Necháme volně uschnout, vlasy nevytíráme ručníkem!
Kopřivy. Natrháme čerstvou nať kopřivy - nejméně šest stonků. Dáme do litru studené vody a necháme po dobu čtyřiadvaceti hodin vyluhovat. Výluh druhý den trochu ohřejeme a vlasy po umytí opláchneme. Musíme počítat s tím, že vlasy po kopřivě trochu ztmavnou.
Nálev z rozmarýny. Vezmeme dvě čajové lžičky drogy, přelijeme 250 ml vroucí vodou a necháme dvacet minut vyluhovat. Výluhem si každý den vlasy opláchneme a necháme uschnout bez použití vysoušeče vlasů.
Acylpyrinová kúra. Tři tablety kyseliny acetylsalicylové rozdrtíme na bílý prášek a smícháme se 100 ml březového šamponu. Podle frekvence tvorby lupů tuto kúru za čas zopakujeme.
(mik)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2502794
DnesDnes299
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1046
Tento měsícTento měsíc14140

Partnerské weby

apartman banner