Správné dýchání je důležité z mnoha důvodů: dává tělu dostatečné množství kyslíku, pomáhá krevnímu oběhu a trávení, zvyšuje energetický potenciál organismu a odolnost proti nemocem. Dech je vlastně spojovacím mostem mezi myslí a tělem. Vyrovnává pravou a levou mozkovou hemisféru a napomáhá sebeuzdravení na všech úrovních. Odstraňuje napětí, ztuhlost a bolest těla a mysli, rozvíjí klid a spokojenost. Bylo prokázáno, že pokud nemocný člověk začne denně dvacet minut správně a vědomě dýchat, jeho stav se výrazně zlepší.
Klidové dýchání
Při tomto způsobu dýchání zaujměte pohodlnou pozici a zhluboka dýchejte. Při výdechu si představujte, že z těla odchází všechno napětí a neklid. S dýcháním se snažte uvolnit celé tělo, můžete si promítnout jeho jednotlivé části, jak se uvolňují a zbavují napětí. Tento způsob dýchání můžete spojit i s afirmací, například opakováním si věty: Zbavuji se napětí, jsem klidný, uvolňuji se a podobně. Zbavujete se tak nejen napětí a stresu, ale i problémů a starostí, které vás tíží.
Očistné dýchání
Zavřete oči a uvolněte celé tělo. Představte si, že vdechujete čistý vzduch plný energie a při výdechu se zbavujete nečistot a škodlivých látek. Tuto představu můžete rozšířit, když si představíte, že vdechujete svěží horský vzduch a vydechujete vzduch plný nezdravých látek. Když do těla necháte proudit očistný léčivý vzduch, uzdravujete ty části svého těla, které jste zanedbávali a které trpí. Této dýchací „modlitbě“ by se měli věnovat všichni nemocní několikrát během dne.
Léčivé dýchání
Pokuste se dýchat prostřednictvím nemocného orgánu. K použití tohoto způsobu je zapotřebí soustředit se na nemocnou část těla a v duchu si představit, že přes ni vdechujete a vydechujete vzduch. Budete dýchat jako obvykle, jen v myšlenkách si představíte, jak spolu s nádechem vstupují do vašeho nemocného orgánu proudy životodárné energie a naplňují ho zdravím. Při výdechu si představte, že „špatná“ energie, případně vše, co vás tíží - bolest, smutek - hněv odchází z těla pryč.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2502772
DnesDnes277
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1024
Tento měsícTento měsíc14118

Partnerské weby

apartman banner