Ne vždy musí při některých problémech zasahovat lékař. Zdraví lze podpořit bylinkami a radami léčitelů.
Bolesti hlavy. Jako doplněk k léčbě přispívá popíjení čajů z heřmánku, meduňky, měsíčku a třezalky. Čaje se mohou střídat, nebo si můžete udělat z jednotlivých bylinek čajovou směs. Často pomůže zamyslet se nad sebou, uvědomit si, co vás trápí, odpustit si vlastní nedokonalost, chyby rodině a přátelům. Hlava přestane bolest, když se naučíte vlídně a s pochopením komunikovat s okolím. Zbavíte se vnitřního napětí, nevysvětlitelných pocitů viny, potlačovaného hněvu.
Nadváha. Proč se vám nedaří zhubnout? Příčina nemusí být jen v nadměrném přísunu potravin, ale na nadváze se může částečně podepsat i psychika. Citliví lidé se podvědomě brání ublížení zvenku tím, že se jejich tělo obaluje „štítem“ tuku. Bojují tak proti kritice, strachu ze života, podceňování a nejistotě. Kdo si to uvědomí, tomu se pravděpodobně podaří i zhubnout. Musíte se však začít mít rádi a pohlížet na sebe jako na dokonalou bytost.
Klimakterium. Ženy v přechodu mají nemálo tělesných a psychických problémů. Není na škodu popovídat si o nich se stejně starou kamarádkou. Objevíte, že nejste se svými problémy sama, že přechod je zcela přirozená věc, která k určitému věku patří. Na problémy pomáhá čaj ze šalvěje červenolisté, anděliky čínské, třezalky nebo meduňky. Mnoho dobrého pro vás udělá i olej ze lněného semínka nebo pupalka dvouletá. A nemračte se! Vše zlé je k něčemu dobré. Radujte se z každého dne, z modré oblohy, sluníčka, rozkvetlé louky. Objímejte stromy a šeptejte jim svá trápení. Budete-li se na svět usmívat a rozdávat vlídnost, svět vám to vrátí.
(luk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473246
DnesDnes135
VčeraVčera516
Tento týdenTento týden3661
Tento měsícTento měsíc4876

Partnerské weby

apartman banner