Máte pocit, že nezvládáte náročné situace? Reagujete na životní změny přecitlivěle? Cítíte se často pod psa? Nebo patříte k lidem, kteří se s každým problémem dokáží vypořádat s nadhledem, mají reálná očekávání, snaží se i v negativních věcech spatřovat něco pozitivního? O tom, jak

jste odolní vůči stresu, se můžete dozvědět z našeho zábavného testu. Vyberte si vždy jednu z možných odpovědí a nakonec body sečtěte.

1. Nadřízený si vás pozve, jak se říká, na kobereček. Jak zareagujete na jeho výtku?

a) mrzí vás a vezmete si z ní ponaučení 1

b) myslíte si něco o zadní části těla 2

c) říkáte si, že život nemůže být vždy jen růžový 3

2. Co vás většinou dostane ze špatné nálady?

a) dobré jídlo 1

b) kamarádi, přátelé 2

c) pohyb a oblíbené koníčky 3

3. Jak v noci spíte?

a) nemůžete si stěžovat 3

b) mnohokrát se za noc probouzíte 1

c) máte „tvrdé“ spaní 2

4. Který způsob stravování preferujete?

a) domácí stravu 3

b) rychlá občerstvení, restaurace 1

c) to záleží na okolnostech 2

5. Jste často nemocní?

a) to nemůžete tvrdit 2

b) ano, každou chvíli jste nastydlí 1

c) těšíte se dobrému zdraví 3

6. O svém povolání si myslíte, že:

a) je pro silné povahy 3

b) by ho zvládl každý 2

c) ho nelze vykonávat moc dlouho 1

7. Radost v srdci pocítíte, když:

a) můžete někomu pomoct, být užiteční 3

b) si koupíte něco pro sebe 1

c) se splní, co jste si přáli 2

VYHODNOCENÍ

7 - 11 bodů: Podle bodového skóre lze soudit, že když jste pod tlakem, ve velkém stresu, převládá u vás velký pocit nejistoty, nejraději byste od všeho někam utekli. Namísto toho, abyste zmobilizovali veškeré síly a potřebnou energii, vaší první reakcí bývá nečinnost, apatie, nerozhodnost. Čím víc se snažíte a hlídáte, abyste nechybovali, tím spíš vás ovládá strach. Měli byste si uvědomit, co je pro vás v životě nejdůležitější, zkuste více odpočívat. Když si osvojíte některé z osvědčených relaxačních technik, budete možná svůj život (a sami sebe) lépe zvládat, více se z něj radovat.

12 - 16 bodů: Víte dobře, že stresu se nemůžete vyhnout, ani kdybyste stokrát chtěli. Život někdy přináší zapeklité situace, krize, období neúspěchu a nepohody. Ne vždy se vám daří na ně pohlížet s patřičným nadhledem, potřebným klidem, také se občas necháte, jak se říká, vytočit. Ale na druhou stranu máte osvědčený recept, jak znovu získat pohodu, cítit se dobře. Navíc si dobře uvědomujete, že dlouhodobým stresem ubližujete svému tělu, přičemž pevné zdraví je pro vás prioritou.

17 - 21 bodů: Zdá se, že životem kráčíte vždy se vztyčenou hlavou, málokdy vás dokáže něco rozházet, rozčílit tak, že byste nad sebou ztráceli kontrolu. Počet dosažených bodů naznačuje, že nepřichází v úvahu, abyste něco nezvládli, měli o sobě pochybnosti. Chcete před svým okolím, ale hlavně sami před sebou, vždy obstát, se vším se se ctí vyrovnat, být vítězi. Nesmíte to však se svým sklonem k perfekcionismu přehánět. Umíte zůstat nad věcí, stres zvládáte obdivuhodně. K takovému výsledku si můžete gratulovat!

(mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456523
DnesDnes385
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4430
Tento měsícTento měsíc7469

Partnerské weby

apartman banner