V medu nám příroda dala jeden ze svých nejlepších a nejvzácnějších darů. Při jakých zdravotn ích potížích med pomůže?

Med a ženy v přechodu
Ženský organismus v období přechodu reaguje hodně silně na jakékoliv změny hormonální rovnováhy. To má za následek nepříjemné pocity, návaly a závratě. Proti závratím může pomoci med - jednu lžičku medu každé ráno nalačno a večer před spaním pomalu slízejte.

Med a trávení
Med s jablečnou šťávou (jedna lžíce medu rozmíchaného ve skleničce jablečného moštu) zlepšuje stav střevní mikroflóry a upravuje zažívání. Med prokazatelně podporuje hojení peptického vředu. Nejúčinněji působí podávání teplého medového nápoje - jedna lžíce medu se rozpustí v šálku teplé převařené vody a zvolna se vypije, vždy asi 1,5 hodiny před jídlem. Med působí i jako regulátor stolice - slabě projímá a při průjmech mírně staví. Působí i proti zácpě (na lačný žaludek sníme lžičku medu).

Med a nachlazení
Med je účinný při kašli, bronchitidě, astmatu a zánětu dutin. Většího účinku dosáhneme, přidáme-li do medu lžičku nasekaného tymiánu či mateřídoušky nebo když připravíme sirup - med smícháme s citronovou šťávou. Dostatek tekutin, třeba v podobě bylinkových čajů slazených medem, podporuje tvorbu hlenu a usnadňuje odkašlávání.

Med a tvorba krve
Med příznivě ovlivňuje krvetvorbu a je vhodným prostředkem proti chudokrevnosti. Pravidelné užívání medu zvyšuje krevní srážlivost a tím působí proti chorobné krvácivosti.

Med a ledviny
Účinků medu lze s úspěchem využívat i při léčení ledvin a močových cest nejlépe v kombinaci s urologickým čajem. Jeho podávání se osvědčilo i při nežádoucím nočním pomočování (jedna polévková lžíce večer zapitá několika doušky vody).
(žuk)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2433432
DnesDnes426
VčeraVčera729
Tento týdenTento týden3550
Tento měsícTento měsíc3550

Partnerské weby

apartman banner