Barvy ovlivňují celý náš život, ačkoli je často ani vědomě nevnímáme.
Červená podporuje látkovou výměnu, přičem ž dochází k rychlejšímu vyloučení toxických látek z organismu. Tato barva zvyšuje výkonnost a uvolňuje blokády. U bolestí hlavy souvisejících s krční páteří se doporučuje červeným světlem ozařovat záda.
Oranžová povzbuzuje krevní tlak, podporuje trávení, probudí nás a zaktivuje, dodá vitalitu a pomáhá při bolestech hlavy, které souvisejí se zažívacími potížemi. Tato barva pozitivně působí i na bolesti hlavy spojené s nervozitou.
Modrá uklidňuje a uvolňuje, snižuje krevní tlak, otevírá mysl, inspiraci, intuici a pomáhá při bolestech hlavy z nervozity.
Zelená je nejdůležitější léčivou barvou, neboť vyrovnává tělo a ducha, dodává energii a sílu, zmírňuje hněv, uklidňuje nervy, pomáhá při bolestech hlavy z únavy a napětí, působí protistresově, navozuje pocit uklidnění a podporuje harmonii. Představuje silnou regenerační energii, reguluje krevní tlak a funkci srdce, čistí tělo od toxických látek a léčí plíce.
Žlutá. Jsou s ní spojovány procesy odbourávání toxických látek v játrech, zvyšuje krevní tlak a aktivuje oslabené životní funkce. Pomáhá při bolestech hlavy, pokud je člověk příliš unavený a bez energie.
Fialová se používá k vnitřní očistě, je velice účinná při úsilí o zapojení obou mozkových hemisfér a při léčbě psychických poruch. Tato barva pomáhá při bolestech hlavy vyvolaných přetížením jedné mozkové hemisféry.
(jam)

DODATEK
Již staré kultury Indie, Egypta a Mexika znaly moc a sílu barev a využívaly ji k terapeutickým účelům. Léčivé účinky barev můžete využít například při oblékání nebo třeba pro osvětlení v interiéru. Pro terapii barvami existují i speciální barevné lampy, barevné fólie a barevná skla do brýlí.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2427275
DnesDnes383
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2473
Tento měsícTento měsíc22754

Partnerské weby

apartman banner