Pro udržování krásy někdy stojí za to vyzkoušet úplně obyčejné recepty našich babiček. Vyzkoušejte čarování s medem a kmínem, které s pokožkou udělá zázr aky.

Kmínový olej s medem
Tím, že dáme dvacet semínek kmínu do jedné polévkové lžíce pravého včelího medu, přidáme několik kapek olivového či lněného oleje a to tak, aby tato směs byla takové konzistence, aby se mohla roztírat po obličeji. Několik kapek takto vyrobeného kmínového oleje s medem zlehka naneseme na obličej a do dekoltu Po půl hodině smyjeme teplou vodou. Po této masce je pleť nádherně porcelánová.

Medová maska
Na přípravu další účinné medové masky vezmeme jednu bramboru, kravské máslo, citron, včelí med a slepičí vajíčko. Syrovou bramboru nastrouháme, rozšleháme vidličkou vajíčko, přidáme máslo a med, vše dobře rozmícháme a naneseme na obličej a dekolt. Necháme působit asi půl hodiny, pak omyjeme teplou vodou. Masku si můžeme dopřát jednou až dvakrát v týdnu.

Na bradavice
Kmínový olej s medem také výborně působí proti bradavicím a artritidě malých kloubů rukou. Čajovou lžičku černého kmínu s medem je třeba sníst ráno nalačno, nejlépe zapít teplou vodou. Tato kúra prováděná ob den po dobu jednoho měsíce zlepší trávení a přispěje ke krásné pokožce.
(mik)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474666
DnesDnes414
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden1007
Tento měsícTento měsíc6296

Partnerské weby

apartman banner