Nízký krevní tlak není vlastně samostatnou nemocí a léčíme jej tehdy, jestliže nás příznaky výrazně obtěžují. Nízký tlak je nepochybně pro naše zdraví menším rizikem než tlak vysoký, ale přesto je tento stav doprovázen některými potížemi. Projevuje se točením hlavy, postižení bývají častěji, a to nejen večer, ale i přes den více unaveni a navíc mohou mít i problémy s dýcháním. Mírně nízký tlak předurčuje k dlouhému životu, nižšímu riziku infarktu a mozkových příhod, což potvrzují mnohé vědecké studie. Ženy bývají nízkým krevním tlakem postiženy dvakrát častěji než muži. I k nízkému tlaku můžeme mít vrozené dispozice.

Co nám chybí? Dbejte na dostatečný přívod vitaminu C, který působí na vzestup krevního tlaku a zvyšte konzumaci ovoce a zeleniny. Potraviny se zvýšeným obsahem draslíku, vápníku či hořčíku jsou důležité k regulaci krevního tlaku.
Pochutnejte si! Lehká strava ulehčuje práci srdci i krevnímu oběhu a stabilizuje krevní tlak. Pravidelná konzumace česneku povzbuzuje činnost srdce a krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu a hlavně pomáhá regulovat krevní tlak, tedy nízký zvyšuje, vysoký snižuje.
Co vám ještě pomůže? Přírodním léčivem, který dokáže rozproudit krevní oběh, je rozmarýna lékařská, účinné je i rozmarýnové víno. Pomoci může i čaj připravený z kokošky pastuší tobolky Zajímavá rada je z aromaterapie, skvělým prostředkem je vůně levandule nebo rozmarýnu, která povzbuzuje krevní oběh. Dodržujte pitný režim, což vede k vzestupu krevního tlaku. Doporučuje se ihned po ránu nalačno vypít sklenici vody, která způsobí spontánní nárůst množství krve a tomu úměrný nárůst krevního tlaku.
(žuk)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471046
DnesDnes258
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1461
Tento měsícTento měsíc2676

Partnerské weby

apartman banner