PO OPERACI ŠTÍTNÉ ŽLÁZY

„Je možné si zvyknout na celoživotní užívá ní tablet po operaci štítné žlázy? Třesou se mi prsty a nemohu dobře usnout.“ J. R., Karviná
Na každodenní užívání tablet se dá dobře zvyknout. Při dlouhodobé substituční léčbě hormony štítné žlázy je třeba znát i následky předávkování hormony - člověk je hyperaktivní, mluví nadměrně rychle, nemůže spát. Třesou se mu prsty, kůže je teplá a vlhká. Z dlouhodobého předávkování hormony štítné žlázy pak plyne riziko nebezpečí osteoporózy (řídnutí kostí) a srdeční arytmie. Naopak nedostatek může zvýšit hladinu cholesterolu a podporovat sklon k obezitě. Z přírodních přístupů se osvědčilo podávání koenzymu Q10 (30 mh), aloe vera (jako džus či kapsle).

OSTEOPENIE

„Trpím častým říháním po některých jídlech a nově mi byla zjištěna osteopenie.“ V. R., Plzeň
Můžete zkusit Kamacit, který tlumí pálení žáhy, ale je i výborným zdrojem přírodního vápníku a dalších stopových prvků. Obsahuje čistě přírodní multiminerální komplex z mineralizovaných mořských řas, který má pozoruhodnou schopnost dlouhodobě regulovat hladinu žaludeční kyseliny a tak podporovat správné zažívání. Poskytuje vysoce vstřebatelný biologicky aktivní vápník. Díky unikátnímu minerálnímu komplexu rovněž efektivně obnovuje pevnost a pružnost kostního minerálu.
MUDr. Bohumil Ždichynec, CSc.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474634
DnesDnes382
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden975
Tento měsícTento měsíc6264

Partnerské weby

apartman banner