Zdraví vytahuje z našich peněženek stále více peněz. Ať už v prevenci nebo při určitých zdravotních potížích ale můžeme použít osvědčené prostředky, které znaly naše babičky a doporučovaly zkušené bylinářky. Připomeňme některé tradiční i méně známé recepty k upevnění zdraví, jež mohou navíc ušetřit naši kapsu.
Afty: 65 gramů plodů borůvek povaříme pět minut v půl litru vody. Používá se k vyplachování nebo také k potírání bolavých míst.
Kuří oko: Kuří oka natíráme čerstvě vytlačenou šťávou z netřesku střešního. Každý den koupeme nohy ve studené vodě a pak ve vařící, než je bylinkovou šťávou ošetříme.
Únava: Cítíme-li se přepracovaní, vyčerpaní, hotovým životabudičem je rozmarýnová koupel. Uvaříme plnou hrst rozmarýnových listů v litru vody, necháme odstát a přecedíme. Potom vlijeme do připravené koupele a v lázni relaxujeme alespoň čtvrt hodiny.
Chronický revmatismus: Užíváme zevně lihový výtažek, který připravíme následovně: 30 g rozkrájených kaštanů (jírovec maďal) polijeme čtvrt litrem silné kořalky (vodka, režná) a necháme stát asi týden na slunci. Tímto extraktem natíráme vždy na noc postižená místa.
Zhmožděniny: 20 g sušené natě třezalky se vaří dvě minuty ve čtvrt litru vody, nechá se deset minut odstát a přecedí. Do prochladlého odvaru namáčíme obklady, které přikládáme na postižená místa několikrát denně.
(es)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2427290
DnesDnes398
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2488
Tento měsícTento měsíc22769

Partnerské weby

apartman banner