Máj, neboli květen, je nejen měsícem lásky, ale také obdobím, kdy je podle přírodní medicíny nejvíce ohroženým orgánem srdce. Většinou všichni víme, co děláme ve své životosprávě špatně, ale až když začneme mít nějaké potíže, přistupujeme ke změnám. Srdce je

sval, který potřebuje dostatek čerstvé okysličené krve, tedy pohyb. Tam bychom měli začít. A pak samozřejmě u spousty zdravých potravin. Nezapomínejme ale také tomuto životně důležitému orgánu dodávat lásku, radost a úctu. Podle čínské medicíny je srdce sídlem citu, proto je logické, že veškeré emoce mají na kvalitu srdeční energie velký dopad.

Není nad prevenci

Nejlepší je začít prevencí, tedy hlídat si hladinu cholesterolu a vysoký tlak. Srdce jako každý sval ke své práci potřebuje dostatek výživných látek, hlavně hořčík a kyslík. Krevní oběh povzbuzují ostré potraviny, jako například zelená cibule, pažitka, hřebíček či koriandr. Hořké zmírňují tělesné horko, patří mezi ně mořské řasy nebo chřest. Hořčík obsahují obilné klíčky a sója.

Rady našich prababiček

Co se týká bylinek, srdeční činnost podporuje hloh obecný (Crataegus laevigata), který působí na rozšiřování věnčitých tepen, zlepšuje krevní oběh, snižuje krevní tlak a má protisklerotický účinek. Čaj z hlohu si můžeme připravit následovně - jednu čajovou lžičku květu hlohu přelijeme šálkem vařící vody a pět minut pod pokličkou louhujeme. Čaj se nesladí, nebo pouze medem. Pijeme 3 - 4x denně, před spaním pak dva šálky.

Dobrou radou našich prababiček je nahradit sůl bylinkami, do jídelníčku zařadit v hojné míře česnek a ryby. Malá sklenka červeného vína denně prý také umí zázraky. 

(luv)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2370957
DnesDnes207
VčeraVčera891
Tento týdenTento týden207
Tento měsícTento měsíc25192

Partnerské weby

apartman banner